Jäta menüü vahele

Ilmus kaitseväe aastaraamat

Värskelt ilmunud kaitseväe aastaraamat annab ülevaate Eesti sõjalise kaitse arengust äärmiselt äreval ajal ning on aruanne kaitseväe tegemistest Eesti inimestele.

„Venemaa jätkab sõda Ukrainas, on agressiivne nii võimuladviku kui ühiskonna retoorikas, kavandab suurendada sõjaväge ja sõjatööstuse toodangu mahtu,“ ütleb kaitseväe juhataja kindral Martin Herem aastaraamatu eessõnas ning lisab, et Venemaa jätkab meie suunal tegevust ka hübriidsete vahenditega. Kindral Heremi sõnul on Eesti kaitsevägi ja riik viimased kaks aastat selliseid ohte üsna tõsiselt võtnud ning kaitsevägi on tublisti arenenud. „Tõenäoliselt on raskemad ja keerulisemad ajad alles ees. Kuid rauda, inimesi ja tarkust on meil rohkem kui kunagi varem.“

Arvestades praegust julgeolekuolukorda, on loomulikult raamatu peamine fookus Eesti sõjalise kaitse arengul. Samuti saab aastaraamatust lugeda mõningaid olulisemaid tähelepanekuid Ukraina sõjast, mis on kaitseväe jaoks olulised õpituvastused, mida kasutatakse nii akadeemilises kontekstis kui meie väljaõppe arendamise juures.

Samuti on kaitseväe luurekeskus on pannud kokku ülevaate sellest, kuidas Venemaa on viimased kaks aastat täiemahulises sõjas tegutsenud ja sellega kohanenud ning millised on nende jaoks olnud olulisemad faktorid, mis on sõja kulgu mõjutanud.

Sellest kõigest ja paljust veel saab aastaraamatust lugeda veel detailsemalt. Tegu on lugemisega, kust üheltpoolt saab huvitavat infot ja analüüsi eelnevate tegevuste kohta ning samas kindlasti olulist mõtteainet – kuidas ja mismoodi kaitsevägi on tulevikus edasi liikumas.

Kaitseväe aastaraamatu eesti- ja inglisekeelse versiooni leiab siit: AASTARAAMAT

Keri üles