Jäta menüü vahele

In memoriam veebel Andrei Kurotškin

Veebel Andrei Kurotškin liitus Scoutspataljoniga 2009. aastal, kohe pärast ajateenistust. Tema teenistus möödus peamiselt Scoutspataljoni lahingtoetuskompanii pioneerirühma erinevatel ametikohtadel – lahingpioneerina, pioneer-demineerijana, jaoülema abina, jaoülemana ning eelmise aasta veebruarist pioneerirühma rühmavanemana.

Teda on autasustatud Kaitseväe teenetemärgiga lahinguliste teenete eest, rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenu medaliga ja United Nations medaliga. Ta osales kuuel välisoperatsioonil: neli korda Afganistanis, Liibanonis ja Malis.

Kurotškini võistluskaaslaste sõnul jättis ta endast kõikidele professionaalse ja sõbraliku mulje. Aastaid pioneerina teeninud Kurotškin andis väga suure panuse rahvusvaheliste sõjaliste operatsioonide üksuste ja lahingpioneeride väljaõppesse. Instruktorina oli ta alati karm, kuid õiglane ning kõik pidasid temast lugu.

Kurotškin oskas väga delikaatselt aga samas ka mõjuvalt „maa peale tagasi“ tuua nii oma relvavendadest alluvaid kui vajadusel ka värskeid ohvitsere. Scoutside kinnitusel oli temaga koos ülesannete täitmisel – olgu see demineerimistööd või ükskõik mis muu pioneerialane tegevus Eestis või sõjalistel operatsioonidel – kõikidel kindel tunne. Teenistuskaaslaste sõnul jäi Kurotškin alati professionaalseks, ei lasknud kunagi emotsioonidel ennast juhtida. Mis tahes probleemide korral olid tal alati varrukast lahendused võtta.

Relvavennad jäävad teda mäletama kui alati toetavat, rõõmsameelset ja heatahtlikku sõpra kes on alati valmis appi tulema ning väga hea isana.

„Mees, kes pidas alati enda sõna. Seda ka viimase hetkeni. Me ei unusta sind! Puhka rahus!!!“

Keri üles