Jäta menüü vahele

Isadepäevapeol osales üle ootuste palju tartlasi

Jõustruktuuride poolt pühapäeval Tartus korraldatud isadepäeva perepeost võttis osa kuni 15 tuhat tartlast, kes said osaleda erinevatel võistlustel ning tutvuda vormikandjate teenistuse ja varustusega.

Ülikooli spordihallis peetud Tartu viimaste aastate kõige külastajaterohkema siseürituse, tasuta heategevusliku perepeo “Kõigi laste isadepäev” eesmärgiks oli pereväärtuste, eeskätt isa rolli väärtustamine.

“Eelkõige me püüdsime valmistada võimalikult paljudele lastele ja nende vanematele rõõmu huvitavatest tegevustest ja vahvatest esinejatest,” ütles ürituse peakorraldaja nooremleitnant Uku Arold Kaitsejõudude Peastaabist. “Nii palju rõõmsaid lapsi nähes võin öelda, et selle eesmärgi me Tartus ka täitsime.”

Teist aastat järjest peetud isadepäevapeo jaoks otsisid korraldajad ligi kahesajale Lõuna-Eesti lastekodulapsele ajutised isad politseist, kaitseväest, piirivalvest ja päästeametist, kes aitasid lastel peost ning võistlustest osa võtta. Kõigile lastekodulastele anti peolt lahkudes kaasa suur kommikott.

Peolised said osaleda erinevatel võistlustel, mis eeldasid isa ja lapse ühist pingutust. Teatud arvu võistluspunktide läbijad osalesid loosimistel. Võistlejate vahel loositi peaauhindadena välja kaks perereisi maal, merel ja õhus ning hulgaliselt lohutusauhindu.

Ühe peaauhinna võitis lastekodulaps, teise noor pere Tallinnast.

Kaitsevägi, piirivalve, päästeamet ja politsei tutvustasid oma organisatsioone tehnika, relvastuse ja varustuse näitustel. Kogu päeva jooksul võisid isadepäeva külastajad vaadata erinevate organisatsioonide esitlusi ja tuntud artistide esinemisi.

Külastajatele näidati päästeameti, politsei, kaitseväe, turvafirma Falck, spordiklubi Budo ja tantsuklubi Tokra demonstratsioonesinemisi, lisaks oli võimalik tutvuda erinevate organisatsioonide kasutatava tehnikaga. Vaatamiseks olid väljas soomukid, pääste- ja politseiautod ning muud erinevad liikurid, samuti relvad ning eritehnika.

Muusikat tegid isadepäeval Kaitseväe Orkester, Piirivalveorkester, Politseiorkester ja Mart Sander, Untsakad, Genialistid ning Ice Cream.

Tartu naiskodukaitse pakkus külastajatele kohapeal valmistatud sõdurisuppi.

Keri üles