Jäta menüü vahele

Jaapani kaitsejõudude ülem kindral Yoshida tutvus Eesti riigikaitsega

Täna, 16. septembril lõppes Jaapani kaitsejõudude ülema kindral Yoshihide Yoshida visiit Eestisse, mille raames kohtus ta Eesti kaitseväe juhataja kindral Martin Heremiga ning tutvus 1. jalaväebrigaadi, liitlaste lahingugrupi ja Kaitseliiduga.

„Eesti ja Jaapan tajuvad sarnaseid ohte ja neile vastukaaluks otsivad sarnaseid lahendusi. Vaatamata meie riikide geograafilisele asendile lähendavad meid eelpool toodud arusaamad. Seetõttu on meil üksteisest ka üht-teist õppida. Üheks märksõnaks on küberkoostöö, kuid on ka teisi valdkondi, kus saame üksteisele kasulikud olla,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

Kohtumisel kindral Heremiga sai kindral Yoshida ülevaate Eesti kaitseväe ja küberväejuhatuse tegevustest ning regiooni julgeolekuolukorra hetkeseisust. Kohtumise käigus arutati muuhulgas Venemaa sõjategevust Ukrainas ja Eesti ning Jaapani ühiseid julgeolekuhuve puudutavaid teemasid.

Neljapäeval külastas kindral Yoshida Kaitseliidu Tallinna malevat, kus kohtus Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegiga ja Põhja maakaitseringkonna maakaitsepataljoni ülema kolonelleitnant Kaido Kivistikuga ning sai ülevaate Kaitseliidu tegevustest.

Lisaks kindral Heremile võõrustasid külalist diivisi ülem kindralmajor Veiko-Vello Palm ja 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Andres Merilo, kellest viimane tutvustas kindral Yoshidale 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut ja andis ülevaate liitlaste lahingugrupi tegevustest.

Samuti kohtus kindral Yoshida visiidi käigus kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmiga, välisministeeriumi kantsleri Jonatan Vsevioviga, külastas Eesti sõjamuuseumit ning tutvus NATO küberkaitsekoostöö kompetentsikeskuse tegevusega.

FOTOD

Keri üles