Jäta menüü vahele

Jõhvi sõdurid treenivad korvpalli tipptreenerite juhendamisel

Reinar Halliku Korvpallikooli (RHKK) ja 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnaku koostöös saavad ajateenijad ja tegevväelased treenida oma ala tipptreenerite näpunäidete järgi.

„Minu teada pole Jõhvis varem olnud, et eraklubi ja kaitsevägi teevad koostööd. Meeskonnaspordi ja kaitseväe peamiseks kokkupuutepunktiks on tõsiasi, et mõlema efektiivseks toimimiseks on vajalikud kord ja distsipliin,“ sõnas RHKK juhatuse liige Jüri Moor ja lisas, et trennid aitavad teenistusse tulnud korvpalluritel oma taset hoida ja arendada ning ajateenistuse lõppedes oma karjääri jätkata.

Sõdurite treeneriteks on Itaaliast pärit Alessio Landra, kes oli enne RHKK-sse tulemist Itaalia klubikorvpalli kõrgeima liiga meeskonna abitreener ja on olnud legendaarse USA treeneri Larry Brown’i abitreener ning endine tippkorvpallur Nikolay Aleksejev, kes on mänginud ka Euroliiga mitmekordses meisterklubi koosseisus.

„Olen korvpalliga tegelenud seitse aastat. Juba esimese trenni alguses oli selge, et treeneriteks on sellel alal kõvad tegijad. Nad olid väga avatud suhtumisega ja nende antud soovitused ja juhised olid professionaalsed. Mul on väga hea meel, et ajateenistuses saan oma lemmikalaga tegeleda ning parimatelt õppida,“ arvas Viru jalaväepataljoni ajateenija reamees Nikita Libba.

Seitsmes välisriigis mänginud Reinar Hallik asutas omanimelise korvpallikooli märtsis 2017, eesmärgiga edendada Ida-Virumaal korvpalli. Korvpallikooli ja 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnaku koostöö kestab kevadeni, kui algab suur õppuste periood ja kaitseväelased vahetavad kasarmu metsa vastu.

Keri üles