Jäta menüü vahele

Kaitseliitlased täiendavad Võrus teadmisi elektrisüsteemidest

Kaitseliidu allohvitserid täiendavad sel nädalal Taara linnakus 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni korraldatud koolitusel endi teadmisi teisaldatavate elektripaigaldiste kasutamise, hoolduse ja remondi osas.

Kaitseväe ja Kaitseliidu mobiilsed juhtimispunktid on osa autonoomsest elektrisüsteemist, mille allikaks on teisaldatavad elektrigeneraatorid. Elektrisüsteemi toimimine ning õigeaegne ja korrektne hooldus on sidevahendite ja lahingujuhtimissüsteemide töökorras hoidmiseks kriitilise tähtsusega.

„Seadmeid, millest sõltub kogu üksuse juhtimisvõimekuse tagamine, peab tundma ja oskama käsitseda. Oluline on ka see, et kasutame, hooldame ja remondime elektriseadmeid kaitseväes ja Kaitseliidus ühtsetel alustel,” ütles koolituse läbiviija vanemveebel Demid Petuhhov 2. jalaväebrigaadi tagalapataljonist.

Täiendkoolitusel osaleb kokku ligi 20 Kaitseliidu allohvitseri ja töötajat erinevatest malevatest üle kogu Eesti. Kursuse käigus käsitletakse  nii elektrigeneraatorite, -kilpide kui ka juhtimispunktideks kohaldatud masinate elektrisüsteemide ülesehituse, hoolduse ja  remondiga seotud teemasid.

Keri üles