Jäta menüü vahele

Kaitseministeerium ja kaitsevägi lõpetavad pidulikult Sandown-klassi miinijahtijate hanke

Reedel, 17. aprillil kell 13.30 korraldab Kaitseministeerium ja kaitsevägi Tallinna kesklinnas Vanasadamas Admiraliteedi basseini kail Sandown-klassi miinijahtijate Admiral Cowan, Sakala ja Ugandi hanke lõpetamise tseremoonia.

Tseremoonial osalevad kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras ja Briti Kuningliku Mereväe ning kaitseministeeriumi delegatsioon kontradmiral Christopher Snow juhtimisel, kaitseväe ja mereväe juhtkonna esindajad ning laevade meeskonnad.

Tseremoonia käigus kirjutavad mereväekapten Schvede ja kontradmiral Snow alla Eesti ja Suurbritannia merevägede vahelise koostöökokkuleppe, mis käsitleb miinitõrjealast infovahetust ja koostöö tihendamist.

Leping miinijahtijate ostuks Suurbritanniast sõlmiti 2006. aasta septembris. Esimene laev Admiral Cowan anti Eestile üle 26. aprillil 2007, EML Sakala anti üle 2008.aasta jaanuaris ja EML Ugandi käesoleva aasta alguses.

Kolme aluse koguhind oli 800 miljonit krooni, mis sisaldas ka laevade remondi- ja hooldustöid ning meeskonnaliikmete väljaõpet Suurbritannias.

Sandown-klassi miinijahtijad on ehitatud 1988, 1990, 1992 aastal, laevad kasutavad miinide leidmiseks ja hävitamiseks Seafox-tüüpi allveeroboteid. EML Ugandi on varustatud ka Klein 5000 seeria külgvaatlussonariga ja 23mm suurtükiga.

Laupäeval, 18. aprillil on laevad avatud külastajatele Vanasadamas Admiraliteedibasseinis kell 9-12.

Kell 11 kirjutavad Viljandi linnapea Kalle Jents ja Mereväe ülem mereväekapten Igor Schvede alla koostöölepingu, mille kohaselt saab EML Sakalast Viljandi sõpruslaev.

Keri üles