Jäta menüü vahele

Kaitseväe akadeemia alustas uut õppeaastat piduliku marsiga

Kaitseväe akadeemia tähistas täna õppeaasta algust piduliku marsiga läbi Tartu linna, mille käigus pidas Tartu Raekoja platsil kõne ka president Kersti Kaljulaid.

„Mul on hea meel, et kaitseväe ohvitseride peamine sepikoda asub Tartus, sest siin on Eesti ohvitserkonna haridus tihedalt seotud meie akadeemilise kogukonnaga, mis muudab kogu akadeemilise pere rikkamaks,“ ütles president Kaljulaid oma kõnes lisades, et Tartus õppimine võimaldab ohvitseridel kasvada ja areneda mitte ainult kaitseväe juhtideks, vaid olla ka orgaaniline osa Eesti haritlaskonnast.

Pärast pidulikku marssi Tartu linnas pidas kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem akadeemia õppuritele kooliaasta alguse puhul avaloengu.

„Julgen siin täna täiesti siiralt öelda, et te õpite ja õpetate heas või isegi väga heas koolis,“ ütles kindralleitnant Herem. „Seda mitte ainult sellepärast, et selle kooli lõpetanud inimesed on kaitseväele väärtuslikud, vaid seda kooli on tunnustatud Eesti riigi sees ning väljaspool nii hindamiste läbi kui ka teenistusalaselt. Selle maja lõpetajad täidavad tähtsaid ülesandeid Eestis ja väljaspool ning nad saavad neilt oodatavaga ka väga hästi hakkama.“

Kaitseväe akadeemia pidulikul marsil läbi Tartu linna osalesid akadeemia tegevväelased ning kutse-, kõrgharidus- ja magistriõppe õppurid, keda saatsid kaitseväe orkester ning soomustransportöör Pasi. Pidulikule rongkäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus akadeemia peahoone ees. Akadeemia tänab kõiki, kes pidulikku rongkäiku ja tehnika näitust uudistama tulid kui ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest.

Kaitseväe akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60714

Keri üles