Jäta menüü vahele

Kaitseväe akadeemia kadetid tõid rahvusvaheliselt sõjaväeliselt viievõistluselt kolmanda koha

Kolmeliikmeline Eesti meeskond saavutas eelmisel nädalal Šveitsis toimunud reservallohvitseride konföderatsiooni sõjaväelisel viievõistlusel kolmanda koha.

„Tulemusega võib üldjoones rahule jääda, kui me arvestame fakti, et osalesime sellisel võistlusel esimest korda,“ ütles Eestit esindanud kadett Karel Kuus. Ta lisas, et tugeva tulemuse kõrval võeti võistluselt kaasa ka teadmine ja kogemus, mille abil loodetakse tulevikus suurendada Eesti osalust taolistel võistlustel.

„Kui nüüd täiesti aus olla, siis saime isegi kerge „pisiku“ ning kui tekib võimalus uuesti sõjaväelisest viievõistlusest osa võtta, siis oleme selleks kindlasti valmis,“ ütles kadett Kuus.

Kaks päeva kestnud sõjalisel viievõistlusel tuli eestlastel lasta püstolist ja automaadist, läbida takistusriba maal ja vees, orienteeruda Šveitsi mägedes, joosta krossijooksu ning visata granaati. Eestlased olid kõige tugevamad laskmises ning takistusribade läbimises.

Kokku võttis võistlustest osa 16 võistkonda Eestist, Hollandist, Belgiast, Šveitsist, Saksamaalt, Soomest ja Sloveeniast. Eestit esindasid Kaitseväe akadeemia kadetid Karel Sarv, Karel Kuus ja Kaarel Kaspar Eit. Tasavägise võistluse tulemusel tunnustati kolmanda koha vääriliseks nii Eesti kui Hollandi võistkond.

Liitlasriikide Reservallohvitseride Konföderatsioon (Confédération Interalliée des Sous-Officiers de Réserve, CISOR) asutati 1. juunil 1963. aastal Belgia, Luksemburgi, Lääne-Saksamaa, Prantsusmaa ja Šveitsi allohvitseride esindajate poolt.

CISOR koosneb ühest reservallohvitseride ühendusest iga liikmesriigi kohta ning selle eesmärgiks on aidata kaasa liikmesriikide relvajõudude valmisolekule ja võimekusele läbi teadmiste ja koostöö liitlassõjaväelastega sõjalistel õppustel. Samuti tugevdab reservväelaste ühendusi suurendades nende rahvusvahelist nähtavust ja atraktiivust. CISORil on kokku 14 liikmesriiki.

Alates 2019. aastast on CISORi täisliige ka Eesti reservohvitseride kogu. Kaitseväe akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Galerii

Keri üles