Jäta menüü vahele

Kaitseväe Akadeemia tähistab õppeaasta algust piduliku marsiga

Kaitseväe Akadeemia tähistab 1. septembril Tartus uut õppeaastat piduliku marsiga, mis algab kell 11.00 Kaitseväe Akadeemia peahoone juurest.

Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus peavad kõne Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Edasi liigutakse mööda Ülikooli tänavat Tartu Ülikooli ette, kus tervitatakse ülikooli ning sealt edasi Munga tänavale, kus tervitatakse Haridus- ja Teadusministeeriumit. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuse juurde tagasi.

Rongkäigul osalevad Kaitseväe Akadeemia tegevväelased, kõrgharidus-ja magistriõppe õppurid ning Kaitseväe orkester. Neid saadab kaks soomustransportööri.

Pidulik marss võib hetkeks häirida liiklust jalutuskäigu marsruudil. Kaitseväe Akadeemia palub liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Kell 11.00-14.00 on võimalik Kaitseväe Akadeemia peahoone ees tutvuda kaitseväe relvastuse ja tehnikaga. Näitusel on käsitulirelvad, kaudtulerelvad, tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad ja soomustransportöörid, kokku kuni 25 ühikut erinevat tehnikat ja relvastust. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised ning avatud on ka akadeemia muuseum.

Kaitseväe Akadeemia järgib kogu päeva käigus Terviseameti koostatud juhendit “COVID-19 käitumisjuhend avalike ja kultuuriürituste korraldajatele ning kultuuriasutustele” ning palub ka külastajatel võtta kasutusele viiruse leviku tõkestamise meetmeid.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Akadeemia põhikursusel saab õppida maa-, mere- või õhuväe õppesuunal.

Keri üles