Jäta menüü vahele

Kaitseväe Akadeemias alustas 69. reservohvitseride põhikursus

Sel nädalal alustas Kaitseväe Akadeemias 69. reservohvitseride põhikursus, mis esmakordselt viiakse läbi uues Raadi linnakus asuvas õppehoones ning mille eesmärk on anda õppuritele vajalikud teadmised ja oskused rühma taktikaliste tegevuste juhtimiseks.

„Esimesed kaks nädalat veedavad õppurid palju aega siseruumis lahingutegevuse ja riigikaitse aluseid omandades,“ ütles Kaitseväe Akadeemia taktika õppetooli jalaväerühma grupi reservohvitseride suuna ülem-õpetaja kapten Henri Hendrikson. „Ülejäänud viis nädalat harjutame aga rühmade koosseisus erinevaid taktikalisi tegevusi maastikul. Temaatiliselt jaotuvad need viis nädalat ründavateks, kaitsvateks ja kaasnevateks tegevusteks.“

Reservohvitseride põhikursuse eesmärk on valmistada ette rühmataseme reservohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule sõjaaja ametikohtadel teenimiseks. Õppekava läbimine on eeldus lipniku auastme saamisele, mis on kaitseväe reservohvitseri esimene auaste.

„Me alustame nädalaid reeglina käsu koostamisega ja võtame igast järgnevast päevast maksimumi kuni reedeni, mil on fookuses tagasiside, kokkuvõtted juhtimissooritustest, individuaalsed vestlused õppuritega ja juhised järgmiseks nädalaks,“ lisas kapten Hendrikson.

Tänavuse aasta kursuse teeb erilisemaks asjaolu, et seda viiakse esmakordselt läbi Tartus Raadi linnakus vastavatud Kaitseväe Akadeemia õppehoones. „Uus hoone pakub täiustatud võimalusi üksuse majutamiseks ja väljaõppeks. Väiksemad klassiruumid toetavad käsuandmist ja grupitöid, mis on rühma juhtimise õppimisel väga oluline. Samuti on mõeldud mugavusele – relvade hooldamiseks on ohtralt suruõhu kasutamise võimalusi, klassid on paindlikud ja innovaatilised,“ ütles kapten Hendrikson.

Kursusest võtab osa 95 ajateenijat erinevatest kaitseväe struktuuriüksustest, mis on 15% rohkem kui varasemalt. Õppetöö kestab kuni detsembrikuuni, mil pärast kursuse edukat läbimist suunduvad värsked reservohvitserid tagasi koduväeosadesse.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arengutegevust.

Keri üles