Jäta menüü vahele

Kaitseväe Akadeemias lõppes parameediku erialakursus

Tartu Raadi linnakus toimus eile parameediku erialakursuse lõpurivistus, millega sai läbi 71 õppuri õppetöö Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses. Enne lõputunnistuse saamist ootab kursuslasi ees praktika kiirabides ja haiglates üle Eesti.

„Olete saanud meilt meditsiinilised algteadmised, juhised, skeemid, töövahendid ja praktilised oskused oma varustust vajadusel kasutada. Ehk isegi võludroogi nimega otsustamis- ja tegutsemisjulgus,“ ütles kursuse ülem veebel Karmen Zadin. „Ent see ei tähenda, et olete valmis parameedikud, sest homsest algab teil edasine teekond omandada kogemusi ja teadmisi praktikal ning seejärel oma üksuse koosseisus ja tsiviilelus. Säilitage uudishimu ja tahe areneda!“

Kursus kulmineerus eelmisel nädalal väliõppusega, mille käigus said kursuslased end proovile panna erinevates situatsioonides. Nii tuli õppuritel anda kannatanutele meditsiinilist lahingutegevuse ajal (Care Under Fire/Threat), taktikalise abi faasis (Tactical Field Care), kui ka lahendada tsiviilmeditsiinilisi juhtumeid nagu näiteks uppunu elustamine või esmaabi allajahtunud kannatanutele.
Viimase ühise rivistusega sai läbi kursuslaste õppetöö Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses ning edasi ootab neid ees praktika nii kiirabis kui haiglates üle Eesti, mille järel väljastatakse õppuritele lõputunnistus.

Kursus kestis kokku kaheksa nädalat ning sel osales kokku 71 inimest, kelle hulgas oli nii ajateenijaid kui ka tegevväelasi kaitseväe erinevatest üksustest.

Kursuse läbinud on edasises teenistuses võimelised täitma parameediku ülesandeid ning sealhulgas osalema meditsiinitaktika planeerimises rühma ja kompanii suuruses üksuses. Kursusel antavad oskused hõlmavad muude meditsiini baasoskuste seas ka traumahaige käsitlust taktikalistes olukordades, elustamist, tilkinfusiooni paigaldamist, kannatanu jäsemete lahastamist ning haavade hooldust ja sidumist.

Parameediku erialakursuse viis läbi Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK), mille ülesanne on korraldada sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele. Lisaks tegeleb SKMK Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega.

 

Pildigalerii

Keri üles