Jäta menüü vahele

Kaitseväe Akadeemias lõppesid staabikursused nooremohvitseridele ja vanemallohvitseridele

Reedel, 30. augustil toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias pataljoni staabiohvitseride ja nooremstaabiallohvitseride kursuste lõpetamine, kus vastavalt 30 nooremohvitseri ja 28 vanemallohvitseri said kätte kursuste lõputunnistused.

„Võrreldes eelmise aastaga viidi sel korral pataljoni staabiohvitseride kursus läbi üheaegselt koos vast avatud nooremstaabiallohvitseride kursusega, mis tähendas, et ohvitserid ja allohvitserid töötasid õpingute jooksul õlg-õla kõrval ja endale tavapärases rollis,“ ütles kursuste läbiviija Kaitseväe Akadeemia taktika õppetooli jalaväepataljoni ja -brigaadi  grupi ülem-lektor kolonelleitnant Indrek Sarap. „Samuti oleme tänulikud Harkivi Kõrgema Tankivägede Instituudi vanemohvitseridele, kes kursuse metoodikaga tutvumise kõrvalt leidsid aega jagada meiega oma arusaama Ukraina sõjas kasutavatest pealetungivatest ja kaitsvatest tegevustest.“

Pataljoni staabiohvitseride kursuse (PSOK) eesmärk on tuletada nooremohvitseridele meelde pataljoni lahingutegevuse planeerimine ja juhtimine. Sel aastal võtsid kursusest osa 30 nooremohvitseri, kes on eelnevalt lõpetanud Kaitseväe Akadeemia põhikursuse, teeninud väeüksustes rühmaülemana ning nüüd alustanud või lähiajal alustamas teenistust staabis.

Sel aastal esmakordselt avatud nooremstaabiallohvitseride kursuse (NSAOK) eesmärk on õpetada vanemallohvitseridele pataljoni lahingutegevuse planeerimist ja juhtimist. Kursusel osales kokku 28 vanemallohvitseri, kes on eelnevalt lõpetanud Kaitseväe Akadeemia vanemallohvitseride põhikursuse, teeninud väeüksuses rühmavanemana ning nüüd alustanud või lähiajal alustamas teenistust staabis.

NSAOK esimesel nädalal keskenduti kaitseväe mehhaniseeritud pataljoni ja vastase pataljonide võimetele ja tegevusele olulisemates taktikalistes tegevustes. Samuti keskenduti pataljoni tasemel kasutavatele juhtimisvahenditele, sealhulgas KOLT-ile (kaitseväe olukorra ja lahinguteadlikkuse süsteem). Alates kursuse teistest nädalast õpiti koos PSOK-iga jalaväepataljoni lahingutegevuse planeerimist ja juhtimist.

Kolonelleitnant Sarapi sõnul on mõlema kursuse puhul Kaitseväe Akadeemia eesmärgiks pakkuda kaitseväe struktuuriüksustele ja nende nooremohvitseridele või vanemallohvitseridele lühikest pataljonitaseme värskenduskursust vahetult pärast suviseid rotatsioone, et valmistada nad ette teenistuseks staabis. „Meie ohvitseride ja allohvitseride nutikus, pühendumus ning laialdane kogemus muudab selliste kursuste läbiviimise väga nauditavaks,“ lisas kursuslastega rahule jäänud kolonelleitnant Sarap.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Keri üles