Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja asetäitja väisas Taani kompanii väliharjutust

Eile väisas juuli alguses 1. jalaväebrigaadi liitlaste lahingugrupi koosseisuga liitunud Taani Vidar kompanii väliharjutust kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel, kes sai ülevaate Taani üksuse tegevusest lahingugrupi koosseisus.

„Ma nägin professionaalseid sõdureid, kellest pea kolmandik tuli Eestisse teist korda ning nii palju kui olen kuulnud, jäid nad eelmise rotatsiooniga väga rahule. Usun, et ka seekord saab Vidar kompanii teha palju koostööd nii kompanii siseselt kui ka liitlaste lahingugrupi juhtivate Ühendkuningriigi ning Eesti kaitseväelastega, õppida, kuidas Eesti riiki vajadusel kaitsta ning vabal ajal ka meie kodumaaga tutvuda,“ ütles kindralmajor Sirel. 

Vidar kompanii ülem major Madsi sõnul erineb tänavune Vidar kompanii kaks aastat tagasi Eestis teeninud üksusest suurema tulejõu poolest: „Kui eelmine korda oli üksusel kuus jalaväe lahingumasinat, siis seekord on neid neliteist, lisaks neli uhiuut Piranha V soomustransportööri, uus juhtimissüsteem ning erinevad kaudtule- ning käsitulirelvad,“ ütles major Mads ning lisas, et tema hinnangul saab üksus tänu Eesti missioonile tugevamaks. „Missioonil olles saame me harjutada piltlikult öeldes 24/7, mis parimal moel valmistab meid ette meie järgmiseks ülesandeks – Taani naastes saab meist alalise valmisoleku üksus.“

Taani kompanii nimi pärineb Skandinaavia mütoloogiast, kus Vidar on tähtsaima jumala Odini poeg, keda eristab jumala teistest poegadest see, et Vidari peamiseks tegevuseks oli enesetreenimine Ragnarögiks, ehk maailmalõpule eelnevaks lahinguks. Kokku teenib Taani kontingendi koosseisus pea 200 kaitseväelast.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Fotod

Keri üles