Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja: oleme Šveitsiga reservarmee valdkonnas üksteist täiendavad partnerid

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem kohtus eelmisel nädalal Šveitsis oma sealse ametivenna kindralleitnant Thomas Süssliga, kes andis ülevaate Šveitsi konföderatsiooni relvajõudude tegevustest ning arutati riikide kaitsevägede vahelisi kootöösuundi. Nii nagu Eestiski põhineb Šveitsi riigikaitse ajateenistuses väljaõpetataval reservväel, mis vajadusel kokku kutsutakse.

„Eesti ja Šveitsi reservarmee mudelid on paljuski sarnased,“ ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. „Kunagi õppisime meie šveitslastelt reservväe ülesehitamist, täna oleme mõnes valdkonnas neist eespool. Hea koostöö on meil kübervaldkonnas, kuid me peame oma koostööd tugevdama,“ lisas kindralleitnant Herem. 

„Ma veendusin taas, kui suur on riigi usaldus oma reservväelase suhtes, kellel enamusel on tema teenistusrelv kodus, millega ta ohu korral on kohe võimeline teenistusse ilmuma. Selle saavutuseni on meil veel pikk tee, kuid olen veendunud, et ühel päeval on ka meie kaitseväelastel nende teenistusrelv kriisiperioodiks kodus hoiul,“ lisas kaitseväe juhataja. „See on oluline juba meie üksuste formeerimise seisukohast, aga ka doktrinaalselt erinevate võimalike stsenaariumite korral.“

Visiidi käigus sai kindralleitnant Herem ülevaate ka Šveitsi relvajõudude küberkaitsevõimekusest ning riigi mobilisatsioonisüsteemi ja ajateenistuse mudelitest.

Keri üles