Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja väisas miinijahtijat Admiral Cowan

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem külastas täna Väinamerel mereväe miinijahtijat Admiral Cowanit ja selle meeskonda, kus ta sai ülevaate mereväe ja liitlaste tegevusest merel ning jälgis meremiini lõhkamist.

Kaitseväe juhataja viibib koos mereväe ülema kommodoor Jüri Saskaga laeval homseni. Kahe päeva vältel antakse kaitseväe juhatajale ülevaade miinijahtijate ja miinituukrite tegevusest ning koostööst ja manöövritest liitlaste laevadega, samuti ta kohtub NATO 1. alalise miinitõrjegrupi ülemaga.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti vetest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1200 lõhkekeha, milleks on peamiselt osutunud maailmasõdade vältel veestatud meremiinid ning teised veepõhja sattunud lõhkekehad.

Ühest kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine. Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Keri üles