Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja vestles videokõne vahendusel Malis teenivate sõduritega

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem tegi eile videokohtumise Malis rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Barkhane teenivate Eesti kaitseväelastega.

„Kui tekib pingeline olukord, siis tehke seda mida olete õppinud ja ma tean, et te saate hakkama. Seda millist tööd te seal teete, on kodumaalt näha küll,“ ütles kaitseväe juhataja Malis teenivatele kaitseväelastele.

Kindralleitnant Herem andis sõduritele ülevaate kaitseväes toimuvast ning sellest, mis ootab neid ees välisoperatsioonilt naastes. Vestluse käigus tulid jutuks ka arenguvõimalused kaitseväes, väljaõppe kvaliteet ning varustuse ja tehnika toimimine.

Malis teeniv jalaväerühm koos logistilise toetuselemendiga alustas teenistust Gao sõjaväebaasis mai alguses ning naaseb septembris, kui neid vahetab välja järgmine Eesti kontingent.

Eesti kontingent paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Eesti üksus elab ja teenib samades tingimustes nagu Prantsusmaa sõjaväelased. Operatsioonil Barkhane on Eesti üksuse ülesanneteks patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses, baasikaitse ja kiirreageerimine.

Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni, ohjamine. Prantsusmaa juhitud terrorismivastasel operatsioonil Barkhane osalemisega kinnitab Eesti, et on valmis panustama julgeoleku tagamisse just seal, kus asuvad suured julgeolekuohud Euroopa jaoks.

Keri üles