Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja: vigastatud kaitseväelaste juures ei tohi unustada inimlikku hoolt

„Oleme viimaste aastatega praktiliselt nullist arendanud välja arvestatava veteranipoliitika, mis pöörab tähelepanu ka neile, kellel teenistuses nii hästi pole läinud, kes aga riigi nimel on toonud ohvriks oma tervise,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

Terrase sõnul on riigi toetus oluline, kuid miski ei asenda inimlikku hoolt ja märkamist, et aidata vigastatutel elada täisväärtuslikku elu. „Vigastatud kaitseväelaste osalemine eelmise aasta Võitmatute mängudel on näide eneseületusest, mis on eeskujuks igale sõdurile,“ lisas ta.

Võitmatute spordimängudel Londonis võitsid haavatud veteranid kaks hõbemedalit ja ühe pronksmedali.

Praegu saavad vigastatud kaitseväelased, nagu teisedki veteranid, riigi kulul õppida, vajadusel kvaliteetsed proteesid, taastusravi, samuti kindlustab kaitsevägi neile teenistuskoha. Lisaks aitab kaitsevägi leida paraspordialasid, millega tegeleda. Nii mõnigi vigastatud kaitseväelane on ka pärast haavata saamist osalenud sõjalistel operatsioonidel.

Sotsiaalset tuge pakub kaitseväes toetusteenuste keskus. Kaitseväe juhataja kohtub regulaarselt vigastatud kaitseväelastega.

Keri üles