Jäta menüü vahele

Kaitseväe kaplanid pühitsesid oma kaitsepühaku ikooni

Täna õnnistati kaitseväe kaplanite juhtimisel Tallinnas Martinipäeva tähistamise raames kaitseväe kalmistul kaplanite kaitsepühaku Püha Martini ikooni.

Kaitseväe kaplaniteenistuse juhitud palvusel pühitseti kaitseväe juhataja,  peakaplani ja külaliste juuresolekul kunstnik Sirje Säär’i poolt maalitud ikooni Pühast Martinist, kelle kaitseväe kaplanid on valinud tema põhiväärtuste tõttu oma kaitsepühakuks. Ühtlasi on Püha Martin, ladina keeles Sanctus Martinus Turonensis, kerjuste ja Prantsuse kuningate kaitsepühak. Ikoon on maalitud lehtpuidust plaadile traditsioonilises muna tempera tehnikas ning selle taust on kaetud lehtkullaga.

Püha Martin on tuntud esimese pühakuna, kes ei olnud märter, vaid jäänud rahva mällu ülimas lihtsuses elava hoolitseva piiskopina, olles asutanud 361. aastal Poitiers’ lähedal Ligugé’s Prantsusmaa esimese kloostri. Tema hauale ehitatud kabel on saanud palverändurite sihiks. Eestis on Püha Martinile seni pühitsetud Käina kirik, Martna kirik, Türi kirik, Valjala kirik, Vändra kirik ja Rannu kirik.

Kaitseväe kaplaniteenistus on toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse allüksus, mille eesmärk on pakkuda kaitseväele vaimulikku teenistust ning aitab tegevväelasi, ajateenijaid ja kaitseliitlasi läbi hingelise toetuse ning vaimuliku nõustamise.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59068

Keri üles