Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Venemaa Föderatsiooni relvajõudude (VF RJ) rünnakud jätkusid piki rinnet eelnevate nädalatega samades piirkondades: Svatove-Kreminna joonel ning Bahmutis ja Donetsk-Avdiivka ümbruses.

Ukraina relvajõudude kinnitusel on VF aktiivsus kogu rinde ulatuses vähenenud, mis viitab võimalikule operatiivpausi vajadusele. Varem sooritasid VF väed 90-100 rünnakut päevas, nüüd sooritavad 20-29. Seni on lahingu hoo üleval hoidmiseks kasutatud värskete üksuste lisamist. Bahmuti piirkonnas on VF suutnud vallutada väikseid asulaid linnast põhjas, kuid ümberpiiramist pole lõpetatud.

Avalike allikate teatel valmistub VF 400 000 lepingulise värbamiseks sõjaväeteenistusse. Teadete kohaselt peaks värbamiskampaania algama 1. aprillil ning kestma aasta lõpuni. Värbamiskampaania eestvedajaks on öeldavasti määratud VF julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev, mis viitab antud tegevuse prioriteetsusele. Värbamist puudutav eelinfo on väidetavalt kubermangudesse saadetud ning sealsed võimud teevad ettevalmistusi kampaania läbiviimiseks.

Tõenäoliselt on igale regioonile seatud kohustuslik alammäär lepinguliste värbamiseks. Võimalikke värvatavaid on plaanis meelitada kõrge palga ja muude soodustustega (lahinguveterani staatus, kolmekordistatud staažiarvestus, krediidipuhkus). Praegu on raske hinnata, kui edukaks kampaania osutub, kuid tõenäoliselt annab see VF võimaluse lahinguväljal saadud kaotusi kompenseerida ning jätkata lahingutegevust vajadusel ka järgmisel aastal. Antud plaan viitab selgelt, et VF ei ole oma eesmärkidest Ukrainas loobunud.

Keri üles