Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Nii nagu eelmistel nädalatel jätkasid Vene väed taas jõuliste rünnakutega Avdijivka-Marjinka ja Kupjansk-Lõmani suunal.

Tõenäoliselt on praegu Vene vägede peamine eesmärk saada tagasi initsiatiiv ning saavutada mingisugunegi edu maastikul, mida võib avalikkusele võiduna esitleda. Eduka sõja kuvandi loomine on oluline Putinile enne järgmise aasta Venemaa presidendivalimisi ja vajalik Vene kaitseministrile Šoigule oma positsiooni kindlustamiseks. Peale edu esitlemise avalikkusele aitab taoline initsiatiivi haaramine siduda Ukraina relvaüksusi, et pidurdada nende vasturünnakut lõunasuunal.

Arvatavasti üritavad Vene väed veel enne teede lagunemise perioodi saada Luhanski suunal enda kontrolli alla Žerebetsi ja Oskili jõe tähtsad ületuskohad. Ilmselt tahavad Vene väed Avdijivka linna enda kontrolli alla saada nii poliitilise võidu eesmärgil kui ka selleks, et kontrollida Donetski linna ümbritsevat teedevõrku ja laiendada linnaeelset n-ö puhverala.

Nii nagu eelmisel nädalal teevad Ukraina väed jälle Hersoni oblastis reide ja jätkavad sillapea ehitamist. Samas on infot, et ka Vene väed on saatnud oma üksusi seda suunda katma. Võimalik, et Ukraina vägede põhieesmärk on siiski siduda sel suunal Vene üksuseid, mis viimaste infokildude kohaselt peaks õnnestuma.

Ukraina üksused on jätkanud rünnakutega Robotõne ja Bahmuti piirkonnas ning saavutanud mõlemas alas ka marginaalset edu.

Jätkunud on rünnakud Musta mere laevastiku baasi vastu Sevastoopolis, et takistada baasi kasutamist. Sevastoopoli mereväebaas on oluline punkt Venemaa jõu näitamisel nii Musta mere kui Vahemere piirkonnas.

Keri üles