Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Ülevaade sõjategevusest Ukraina rindel peamiste suundade kaupa (põhjast lõunasse) perioodil 16.–23.02.24.

Venemaa on aeglustanud operatsioonitempot, ent hoiab maavägede tegevuses initsiatiivi. Vene operatiiv-taktikalised eesmärgid on endiselt täitmata. Praegu keskendub Venemaa Ukraina kaitse nõrkade kohtade otsimisele. Ukraina aga jätkab süvaoperatsioonide ja õhutõrjevaritsuste kampaaniat Venemaa poolt okupeeritud territooriumil. Ukraina üksuste organiseeritud ja edukas taandumine Avdijivkast ja Venemaa selle vallutamisel makstud kõrge hind ei ole andnud sedalaadi positiivset kajastust, mida vajab Venemaa kõrgem juhtkond lähenevate presidendivalimiste eel. Veelgi enam, Aleksei Navalnõi surm on tõmmanud üldsuse tähelepanu siseprobleemidele ning vähendanudVenemaa Föderatsiooni (VF) relvajõudude tegevuse tähtsust päevakajastuses. Esimest korda on hakanud Venemaa ühiskonnas levima arutelu taoliste sõjaliste avantüüride mõttekuse üle.

Ukraina sõjateatri taktikaline olukord:

  • Põhja suunal püsib olukord suurte muutusteta. VF-i relvaüksused jätkavad oma kohaloleku demonstreerimist ning sabotaažitegevust Kurski ja Brjanski oblasti Ukrainaga piirnevatel aladel.
  • LUHANSKI SUUND. Kirde ründealas jätkab Venemaa mõõdukat survet Kupjanski ja Lõmani suunal, et saavutada positsioonid Oskili jõe joonel. Kuigi VF-i RJ hoiavad initsiatiivi, siis edenemised on olnud marginaalsed ning Ukraina hoiab kaitset Oskili jõest idas.
  • DONETSKI SUUND. Aktiivseim lahingutegevus käib Bahmuti, Avdijivka ja Donetski piirkonnas. Avdijivka vallutamise järel on suurenenud sõjategevus Bahmutist põhja pool asuvas Tšassiv Jaris, kus VF-i relvaüksused on tugevdanud ründesurvet. Jätkub ka VF-i relvajõudude surve Donetskist lõuna pool asuvatele Marjinkale ja Novomihhailovkale, kuhu on koondunud peamised vastase jõud. Avdijivka vallutamise järel konsolideerib vaenlane hõivatud ala ning reorganiseerib lahingutes räsida saanud üksuseid, mis võtab mõne aja. Tugevalt on saanud kannatada Venemaa Kesksõjaväeringkonnast pärit üksused.
  • ZAPORIŽŽJA ja HERSONI SUUND. VF-i relvajõudude sõjategevus on sellel suunal märksa tagasihoidlikum kui Donetski ja Kupjanski ümbruses. Dnepri idakaldale loodud Ukraina relvajõudude sillapea püsib. Samuti jätkab Ukraina koondumisaladel paiknevate VF-i relvajõudude allüksuste ründamist täppislöökidega väljaspool otsest lahingutsooni. See viitab jätkuvale Ukraina informatsioonilisele ja õhuluure üleolekule selles piirkonnas.

 

Keri üles