Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Sarnaselt eelnevatele nädalatele, hoiab Venemaa operatsioonitempot ja initsiatiivi enamikes rindelõikudes. Jätkuvalt ei ole operatiiv-taktikalisel tasemel mingeid muutusi toimunud, Venemaa eesmärgid on jätkuvalt täitmata ning saavutatud edu on marginaalne.

Pärast Vene vastupanuvõitlejate reidi Belgorodi oblastis ja tagasitõmbumist, on Venemaa jätkanud Ukraina tsiviilelanikkonna terroripommitamist nii piirialadel kui ka süvalööke Ukraina suuremate asulate vastu. Ukraina omalt poolt on jätkanud väljakujunenud süvalööke Venemaa naftatöötlemistaristu vastu ja taaskord rünnanud märkimisväärse eduga Venemaa meredessant- ning transpordivõimekust Musta mere akvatooriumis. Ukraina tegevus on süstemaatiline ning loob järk-järgult eeldusi Krimmi isoleerimiseks edaspidi.

Ukraina sõjatandri taktikaline olukord

PÕHJA SUUND. Venemaa jätkab Ukraina piirialadel terroripommitamist ning sabotaažigruppide tegevust. Samuti on Venemaa suurendanud mineerimistegevusi piirialadel.

LUHANSKI SUUND. Kupjansk-Makiivka-Siverski joonel hoiab Venemaa survet. Makiivka suunal jätkavad Venemaa relvajõudude üksused tegevust Ternõ asula lähistel, et saavutada kontroll Žerebetsi jõe ületuskohtade üle. Kuigi Venemaa relvajõud hoiavad initsiatiivi, ei ole nad märkimisväärset edu saavutanud.

DONETSKI SUUND. Kuigi Avdiivka piirkonnas suuri muutuseid rindejoonel ei ole toimunud, on see endiselt Venemaa ründetegevuse peamine suund. Mõningast edu on Venemaa saavutanud Bahmutist läänes ning on avaldamas survet Tšassiv Jari asulale, kuid suurema eduta. Ka Donetskist Lääne- ja Edelasuunal hoiavad Venemaa relvajõud survet ning otsivad Ukraina kaitse nõrkusi. Siiski ei ole Venemaa operatiivtaseme läbimurre lähiajal tõenäoline.

ZAPORIŽŽIJA ja HERSONI SUUNAD. Venemaa relvajõud jätkavad survet Robotõnele, kuid seda vaid väikese eduga. Mujal muutusi ei ole toimunud. Endiselt püsib ka Ukraina sillapea Dnepri idakaldal.

Keri üles