Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Lahingutegevus jätkub kogu rinde ulatuses, kusjuures ööpäevas toimub 80–90 Venemaa Föderatsiooni relvajõudude rünnakut. Venemaa on viimastel päevadel uuesti suurendanud oma pealetungisurvet, et hoida initsiatiivi ning saavutada lähiajale seatud taktikalisi eesmärke.

Lahingute raskuspunkt on endiselt Donetski piirkonnas, kus  Venemaa Föderatsiooni relvajõud (VF RJ) ründavad sama intensiivsusega. Peamine lahingutegevus on koondunud jätkuvalt Pokrovski ründesuunal Otšeretine piirkonda ja Karlovske veehoidla ümbrusesse ning Tšassiv Jari survestamiseks. VF-i relvajõududel on õnnestunud enda kontrollitavat territooriumit väikeste taktikaliste edenemistega laiendada. Otšeretine piirkonnas on vastane suutnud nädalaga liikuda ligi 2 km edasi ning siseneda Novooleksandrivka asulasse.

VF-i väed jätkavad tõenäoliselt selles lõigus tugevat survet, et kontrollida tulega 7 km kaugusel asuvat liiklussõlme Pokrovskit ja Kostjantõnivkat ühendaval maanteel ning luua eeldusi selle ühendustee katkestamiseks. Samuti on VF-i relvajõududel õnnestunud laiendada oma kohalolu Tšassiv Jari ümbritsevates asulates. Suurest ründesurvest hoolimata on Ukraina kaitsetegevus püsinud efektiivsena.

Harkivi suunas Vovtšanski asulas üritab Ukraina oma initsiatiivi taastada vasturünnakutega. VF-i RJ on kandnud suuri kaotusi ning pidanud ümber grupeeruma. Siiski toob Venemaa sellesse piirkonda lisavägesid juurde, et hoida saavutatud positsioone ning võimaluse korral laiendada ründetegevust ka teistele piirialadele.

Rinde lõunaosas, Zaporižžja oblastis, pole rindejoonel muutusi toimunud. Samuti hoiavad Ukraina RJ sillapead üle Dnepri jõe.

VF-i RJ annavad jätkuvalt kaudtulelööke piirialadel ja tiibrakettide ning suure ulatusega ründedroonide süvalööke Ukraina suuremate asulate ja energiataristu pihta. Ukraina aga annab süsteemseid süvalööke, hävitades eelhoiatuse ja õhutõrjega seotud objekte Krimmis ning Venemaa territooriumil.

 

Keri üles