Venemaa täiemahulise agressiooni 947. päeval hoiab Venemaa endiselt operatsioonitasandi initsiatiivi.
Kui eelmisel nädalal sooritasid Vene relvajõud lausa 226 rünnakut, siis sel nädalal on rünnakute arv mõnevõrra kahanenud, ulatudes keskmiselt 155-ni ööpäevas. Kahjuks ei anna see põhjust rahuloluks, sest olukord rindel on Ukraina jaoks veelgi rohkem pingestunud.
Venemaa on jätkanud vaikset edasiminekut Pokrovski sektoris, olles saavutanud lähtepositsiooni Selõdove asula edaspidiseks isoleerimiseks. Enne sõda elas seal u 22 000 inimest ning asulal on kohalik tähtsus Pokrovskit ja Kurahovet ühendavate teede sõlmpunktina. Venemaa on saavutanud taktikalise edu ka Vuhledari sektoris, kus ta on hõivanud piirkonda kontrollivad ahermäed, mis annab talle võimaluse tulega mõjutada kõiki Vuhledari sisenevaid varustusteid. See paneb linna kaitsvad Ukraina üksused väga raskesse olukorda kaitsetegevuse jätkamisel. Need arengusuunad kinnitavad asjaolu, et Venemaa on otsustanud suunata põhiressursi Donetski ning hoida positsioone teistes sektorites.
Venemaa vähenenud aktiivsus ja nõrgenenud vägede koosseis teistes sektorites kallutab initsiatiivi Ukraina poolele ning annab võimaluse vasturünnakuteks. Nii vallutasid Ukraina üksused Harkivi sektoris sellel nädalal tagasi Vovtšanski masinaehitustehase, mis oli mitu kuud olnud Ukraina piiramisrõngas. VF-i relvajõudude olukord Harkivi suunal on muutunud aina keerulisemaks, mis on üheselt tingitud Ukraina tegevusest Kurski oblastis ning varustus-tagalaobjektide ründamisest Venemaa territooriumil. Tekkinud segadus ning tagalasüsteemi ümberkujundamine on aeglustanud VF-i relvajõudude ettevalmistusi Kurski pealetungioperatsiooniks.
Mõni sõna ka meist pisut kaugematest sündmustest. Avalike allikate hinnangul plahvatasid 17. ja 18. septembril Liibanonis tuhanded piiparid ja käsiraadiojaamad, mida Hezbollah’ liikmed kasutasid omavahel sidepidamiseks. Võimalikku segadust Hezbollah’ juhtkonnas kasutasid ära Iisraeli relvajõud, kui 19. septembril alustati mastaapsete õhurünnakutega Liibanonis asuvate sihtmärkide pihta: rünnati Hezbollah’ positsioone, laskeseadmeid ja laskemoonaladusid. Hezbollah vastas omakorda Iisraeli ründamisega, lastes sinna iga päev 300–500 raketti, mis on palju rohkem kui varasematel aegadel. Peale selle on Hezbollah hakanud kasutama pikema ulatusega rakette, millega suudetakse rünnata Iisraeli keskosa, kaasa arvatud Tel Avivi piirkonda. Eskalatsiooni ootuses on väidetavalt Süüriasse Iisraeli piiri lähedale saabunud kuni 40 000 erisuguste rühmituste võitlejat Jeemenist, Iraagist ja Süüriast, et sõdida Iisraeli vastu.
Seetõttu on Iisrael teatanud, et tema armee üksused Põhja-Iisraelis on valmis liikuma Liibanoni territooriumile ja sõdima vastasega seal. Mitmed suurriigid, nagu Prantsusmaa ja USA, Euroopa Liit ning teised regiooni partnerriigid on kutsunud pooli vaherahule, et leida eskaleerunud konfliktile diplomaatiline lahendus. Kui vaherahu või muud diplomaatilist kokkulepet lähipäeval ei sõlmita, on tõenäoline, et Iisraeli armee intensiivistab oma sõjalisi operatsioone Lõuna-Liibanonis.