Täiemahulise agressiooni 1045. päev. 2024. aasta viimastel nädalatel on erakordselt intensiivne Venemaa relvajõudude taktikaline ründetegevus Ukraina kaitsjate vastu mõnevõrra raugenud.
Tegevuste raskuskese püsib endiselt Pokrovsk-Kurahhove suunal. VF-i RJ ei ole oma taktikat muutnud ning jätkavad suurte kaotustega jalaväerünnakuid, mis kahjuks kannavad ka väheldast edu. Vene üksuste marginaalne edenemine on toimunud kogu Pokrovski-Kurahhove vahelisel alal, kus VF-i RJ-ide lähiaja tõenäolisim eesmärk on jõuda Solona jõe jooneni ja sellega tähenduslikule Donetski oblasti piirile Dnipropetrovski oblastiga. Teistel suundadel ei ole VF-i RJ-ide üksused saavutanud mitte mingit mainimisväärset edu. Samuti püsib Ukraina kindel kohalolek Kurski oblastis, kus edukate varitsustega ning kaudtulelöökidega VF-i RJ-ide juhtimispunktidele on läinud korda halvata Venemaa katsed initsiatiivi haaramiseks ning vastupealetungi organiseerimiseks.
Venemaa ei ole teinud ka mingeid muutusi oma kauglöökide taktikas, jätkates peamiselt Shahed-tüüpi ründe- ja pettedroonidega Ukraina õhutõrjevõime kurnamist. Samal ajal rünnates Ukraina elutähtsat tsiviiltaristut tiib- ja ballistiliste rakettidega. Nii rünnati Ukrainat ka 31. detsembri õhtul kuue ballistilise raketiga Iskander-M / KN-23, ühe õhk-pind-raketiga Kinžal lennukilt MiG-31K, kuue õhk-pind-raketiga H-69, kaheksa õhk-pind-raketiga H-22 raskepommitajatelt Tu-22M3 ja 40 Shahed ründedrooniga. Kusjuures Ukraina õhutõrje suutis neist hävitada Kinžal raketi, viis raketti H-69, 15 drooni ning elektrooniliselt juhitamatuks muudeti veel 24 ründe- ja pettedrooni.
Avalikel andmetel on Ukraina jätkanud edukaid süvaoperatsioone Venemaa territooriumil ning Musta mere akvatooriumis. Ukraina on andnud süstemaatilisi süvalööke Venemaa kütusehoidlate ja VF-i RJ-ide juhtimispunktide vastu. Samuti on rünnatud Venemaa raudteetranspordi sihtmärke. Kõige märkimisväärsemaks tuleb siiski pidada Ukraina mereväe droonide uut võimet tabada õhusihtmärke, mis raskendab Venemaal merealade kontrollimist õhust ning mereväebaaside lähialade julgeoleku tagamist kopteritelt. Võitluses ujuvdroonidega on kopterite kasutamine olnud siiani küllaltki edukas, kuid Ukraina tehnoloogilise üleoleku maksmapanemine võib seda kaalukaussi otsustavalt kallutada. Must meri jääb sellega Venemaale veelgi kitsamaks.