Olukord Ukraina rindel on oluliste muutusteta.
Venemaa Föderatsiooni (VF) relvajõudude põhirõhk on suunatud Avdijivka piirkonda, kus käivad kõige jõulisemad lahingud. Kui teistes rindelõikudes on VF-i relvajõudude aktiivsus langenud, siis Avdijivka lähistel on see hoopiski tõusnud. Samuti on Avdijivka lähistel tuvastatud VF-i soomustehnikat, mis viitab läbimurdekatsetele. Avdijivka vallutamine raskendaks Ukraina üksuste võimet Donetski linnas asuvaid sihtmärke suurtükitulega mõjutada ning VF-i üksused looksid sellega n-ö puhvertsooni Donetski ümber. Peale alade hõivamise soovi kätkevad taolised ründetegevused endas ka tahet Ukraina relvajõude lihtsalt kurnata ning seeläbi murendada ukrainlaste võitlusvaimu.
Rinde lõunapoolsemas osas on Ukraina relvajõud suutnud veel hoida enda hõivatud alasid Dnepri jõe idakaldal. Dnepri vasakkaldal alade kontrolli all hoidmine aitab Ukraina üksustel paremini kaitsta Hersoni linna. Selle tõttu on VF-i üksused ilmselt sunnitud sellesse piirkonda jõudusid juurde siirma, mis võib omakorda vähendada survet mõnes muus rindelõigus.
Arvatavasti ei kavatse kumbki sõjapool lähiajal läbimurdeoperatsiooni korraldada. Seda piirab nii ilmastik kui ka jõudude olemasolu. Talvekülmade saabudes sagenevad ilmselt VF-i rünnakud Ukraina olulise taristu pihta (elektrisüsteem, transport, telekommunikatsioon), et tekitada ukrainlastes sõjaväsimust.
Olukord Eesti Vabariigi piiride vahetus läheduses on rahulik. Sügisel saabuvad uued ajateenijad, keda hakatakse välja õpetama.