Jäta menüü vahele

Kaitseväe luurekeskuse ülevaade olukorrast Ukrainas

Ööpäeva jooksul jätkus sõjategevus üldjoontes sarnaselt varasema perioodiga. Olulisi territoriaalseid muutusi ei toimunud.

Jätkuvalt levib info Ukraina sõjaga seotud Vene Föderatsiooni (VF) jõustruktuurides toimuvatest puhastustest. Väidetavalt on üldine luurealane vastutus föderaalselt julgeolekuteenistuselt (FSB) üle antud kindralstaabi luure peavalitsusele (GRU). Väidetavalt on GRU lisaks vahetule operatsioonide toetamisele luureteabega juhtinud tähelepanu ka FSB teenistujate kuritarvitustele, millele on olnud negatiivne mõju senisele operatsiooni käigule. Vähemalt lühiperspektiivis mõjub süüdlaste otsimine ja ametkondade vaheline rivaliteet pigem negatiivselt, kuid pikema aja jooksul on võimalik, et võetakse õppust senistest ebaõnnestumistest.

 Harkivi (ida) suund:

Ukraina relvajõud jätkavad rünnakuid Harkivi linnast kirde suunas. On märke, et VF üksused vahetavad positsioone, et olla valmis Ukraina relvajõudude edasiliikumist blokeerima.

Izjumi piirkonnas olukord muutusteta. VF relvajõud (RJ) jätkavad Ukraina positsioonide ründamist kaudtulega. Kontaktjoone muutusi teadaolevalt toimunud ei ole.

Donetsk  – Luhanski suund:

VF üksused jätkavad katseid murda läbi Bilohorivka suunalt. Muuhulgas võimaldaks see ka lõigata läbi Severodonetsk – Bahmuti maantee, raskendades Ellega Ukraina üksuste varustamist. Bahmut olulise piirkondliku transpordisõlmena on tõenäoline järgmine rünnakueesmärk antud sektoris. Bahmuti vallutamine võimaldaks VF üksustel arendada pealetungi Slovjanskile või Donetski oblasti suunas.

Mariupolis jätkuvad lahingud Azovstali territooriumil.

Lõuna suund:

Olukord muutusteta. Jätkusid VF kaudtule rünnakud. Hersoni oblastis on VF tegevuse raskuspunkt jätkuvalt okupatsioonivõimu põlistamine ja legitimeerimine juba hõivatud aladel.

Keri üles