Jäta menüü vahele

Kaitseväe murdmaa- ja patrulljooksu meistrivõistlused võitis 2. jalaväebrigaad

Sel nädalal Võrumaal toimunud kaitseväe murdmaa- ja patrulljooksu meistrivõistlused võitis võistkondlikus arvestuses 2. jalaväebrigaad. Teise koha saavutas küberväejuhatus ja kolmanda 1. jalaväebrigaad.

Algselt pidid võistlused toimuma murdmaa- ja patrullsuusatamises, kuid korraldajad olid lume puudusel sunnitud formaadi jooksmiseks ümber muutma. „Trotsides kehva suusailma said kaitseväe talvised meistrivõistlused siiski peetud aga sedakorda murdmaa- ja patrulljooksus. Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad näitasid oma kõrget meisterlikkuse taset, saavutades kolmikvõidu murdmaajooksus ja teise koha patrulljooksus. Võõrustajatena jätkasime traditsiooni ja võtsime üldkokkuvõttes võidu,“ ütles võistluse korraldaja 2. jalaväebrigaadi spordiinstruktor leitnant Priit Narusk.

Murdmaajooksus pidid võistlejad põhiklassis läbima 8,2 kilomeetrise jooksudistantsi. Patrulljooksus läbiti meeskondlikult kokku kuus kilomeetrit, mille käigus tuli võistkonna liikmetel nii püsti kui lamades tabada 50 meetri kauguselt sihtmärke. Kokku osales murdmaajooksus ligi 140 võistlejat ja patrulljooksus 14 võistkonda erinevatest kaitseväe struktuuriüksustest. Järgmise üritusena on kaitseväe meistrivõistluste kavas ujumine, milles selgitatakse parimad 11. märtsil Tartus.