Jäta menüü vahele

Kaitseväe orkester annetas veteranide toetuseks üle 1000 euro

Kaitseväe orkester kogus Tallinnas ja Avinurmes toimunud sügiskontsertide käigus kaitseväe veteranide toetuseks 1060 eurot.

„Heategevusliku aspekti liitmine oma sügiskontsertidega oli meile esmakordne kogemus. Kuna tagasiside on olnud positiivne, siis plaanime sellest kujundada traditsiooni,“ ütles kaitseväe orkestri ülem kapten Simmu Vasar.

Tallinnas ja Avinurmes toimunud sügiskontsertidel tulid orkestri repertuaarist esitamisele teosed sellistelt heliloojatelt nagu Dmitri Šostakovitš, Reinhold Glière, Michele Mangani, George Gershwin ja Margo Kõlar. Täna andis orkester kogutud annetuse üle MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid juhatuse esimehele erukindralmajorile Valeri Saarele.

“Täname kaitseväe orkestrit, kes olid omal initsiatiivil valmis meid toetama, abikätt osutama. Kuna on pühade aeg, läheb osa annetusest veteranide peredele jõulumeeleolu loomiseks,” ütles erukindralmajor Saar. “Vaatamata sellele, et suuremal osal veteranidest läheb hästi, on ikkagi olemas sadu inimesi, kes vajavad abi. Tihti ei leia nad abistajat üles, seega peame meie neid leidma. Oleme nende jaoks olemas, valmis aitama.”

MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid põhieesmärgiks on koondada Eesti kaitseväe veterane ning alaeesmärkideks muuhulgas veteranistaatuse ühiskondliku tunnustuse suurenemine, veteranide ja nende perekondade toetamine, koostöö arendamine teiste riikide analoogsete organisatsioonidega ning heategevuse korraldamine veteranide tegevuse toetamiseks.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Keri üles