Jäta menüü vahele

Kaitseväe orkester tähistas sõjaväemuusika 101. aastapäeva Sügiskontserdiga

Eile õhtul andis kaitseväe orkester Estonia kontserdisaalis traditsioonilise Sügiskontserdi, millega tähistati orkestri ja Eesti sõjaväemuusika loomise 101. aastapäeva.

Sügiskontserdil tulid orkestri repertuaarist esitamisele teosed sellistelt heliloojatelt nagu Dmitri Šostakovitš, Reinhold Glière, Michele Mangani, George Gershwin ja Margo Kõlar. Orkestrit juhatasid dirigendid nooremveebel Teet Raik ning külalisena Eesti Muusika- ja teatriakadeemiast professor Toomas Vavilov. Solistidena astusid üles Kreete Perandi metsasarvel, Edmunds Altmanis ja veebel Alvar Mölder klarnetil ning nooremseersant Raimond Vendla trompetil.

Esimest korda oli Sügiskontserdil külalistele ka sümboolse hinnaga pilet, mille kogu tulu annetatakse mittetulundusühingule Eesti Kaitseväe Veteranid. „Sellega tahame anda omapoolse väikese panuse kaitseväe veteranide hüvanguks,“ ütles kaitseväe orkestri ülem kapten Simmu Vasar.

Tänase kaitseväe orkestri eelkäijaks loetakse 24. novembril 1918. aastal 1. jalaväepolgu juurde moodustatud orkestrit, mille juhatajana määrati ametisse esimene kaitseväe kapellmeister Georg Reder. Juba mõni kuu hiljem viidi orkester Sõjaministeeriumi alluvusse ja nimetati ümber Sõjaministeeriumi orkestriks.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59709

Keri üles