Jäta menüü vahele

Kaitseväe vigastatud veteranide osalusel algasid Hollandis Invictus mängud

Laupäeva õhtul algasid Hollandis, Haagis 2022. aasta Invictus mängud, mis olid koroonapandeemia tõttu kaks aastat edasi lükatud. Juba viiendat korda toimuvatel mängudel osaleb Eesti kaitseväe vigastatud veteranide võistkond.

“Invictus mängudele võistlema tulnud inimeste jaoks on tegu aasta spordisündmusega, nende oma olümpia. See on nende kokkusaamise, muljete vahetamise ja üksteise toetamise aeg ja koht,” ütles kaitseväe toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse juhataja ja Invictus mängudel vigastatud veteranide delegatsiooni juht Viljar Kurg.

Eestlased osalevad Invictus mängudel nädala kestel rahvusvaheliste võistkondadega võisteldes kuulitõukes, kettaheites, jõutõstmises, ujumises, sisesõudmises ning käsirattasõidus. Võistlustules esindavad Eestit Katrin Tukkia, Irina Raudsepp, Rene Hinrikus, Aigar Mätlik, Toivo Püvi, Madis Põri ja võistkonna kapten Janno Lepik.   

Eestlaste võistlustele saab kaasa elada Invictus mängude kodulehel aadressil https://invictusgamesfoundation.org/ ning erinevates sotsiaalmeediakanalites.

Invictus mängud on Suurbritannia prints Harry, Sussexi hertsogi poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Idee sai alguse, kui Harry külastas USA-s toimunud vigastatud veteranidele mõeldud spordivõistlust ning ta soovis luua sarnase rahvusvahelise võistluse. Invictus tähendab ladina keeles võitmatut.

Sel aastal toimuvad mängud 16.-22. aprillini Hollandis, Haagis. Neil osaleb kokku ligikaudu 500 võistlejat 20-st erinevast riigist. Lisaks Eestile on esindatud on Afganistan, Austraalia, Uus-Meremaa, Kanada, Taani, Prantsusmaa, Gruusia, Saksamaa, Poola, Belgia, Iraak, Jordaania, Itaalia, Holland, Rumeenia, Korea, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid ja Ukraina.

Fotod

Keri üles