Jäta menüü vahele

Kaitseväe vormi saab nüüdsest kanda ka videomängus Minecraft

Küberväejuhatuse ajateenija kujundas praktilise harjutuse käigus Minecrafti mängu Eesti kaitseväe ja kaitseliidu teenistusvormide kollektsiooni, mida kõik huvilised saavad nüüdsest tasuta alla laadida ja kasutada.

„Tore on mõelda, et sain oma kätega luua midagi huvitavat noorte jaoks, täiendades samal ajal oma oskusi modelleerimisprogrammis Blender,“ ütles kujundaja erialaõpet läbiv küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskuse ajateenija reamees Villem Aas.

Minecraft on üks maailma populaarsemaid videomänge, mida mängib kokku üle 125 miljoni inimese. Eestlastest Minecrafti mängijate kogukond on hinnanguliselt suurusjärgus kuni 10 000 inimest, kelle hulgas on nii alles kooli läinud noori kui ka 40-aastaseid.

„Lisaks sõdurioskusteks vajalikule taktikaõppele on strateegilise kommunikatsiooni keskuse ajateenijate väljaõppes ka meedia moodul. Ajateenijad koostavad Sõdurilehe videolugusid, ajalehti ning võtavad ette mitmeid kujundusprojekte,“ ütles kursuse ülem nooremleitnant Karl Alfred Baumeister. „Põimime ajateenijate erialaõppes kursuslaste huvid, luues sealjuures uut väärtust, et kõnetada ka tulevasi ajateenijaid. Soovime noortes kaitsevaldkonna vastu mängulise tegevuse kaudu huvi äratada.“

Ajateenija kujundatud Minecrafti skinnide ehk kostüümide hulgas on valida maaväelaste suvise, talvise ja missioonidel kasutatavate laiguliste vormide vahel. Kanda saab reamehe, kaprali ja nooremseersandi auastet. Valikus on ka ajateenijate spordiriietuse komplektid. Peale selle saab selga panna mereväe pidulikku või laevavormi ning kanda vanemmadruse auastet. Lisaks kaitseväes kasutuses olevatele vormidele saab selga panna ka kaitseliidu noorkotkaste või kodutütarde riietuse.

Küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskus koolitab kaitseväe reservüksuste jaoks fotograafe, videooperaatoreid, kujundajaid, reportereid ja otseteavitusmeeskondi. Ajateenistuse vältel omandatavad teadmised ja oskused tulevad kasuks noortele, kes otsustavad siduda oma tulevase karjääri ajakirjanduse, suhtekorralduse, kommunikatsiooni, reklaami, turunduse, fotograafia või filminduse erialaga.

Link kostüümide allalaadimiseks: https://www.minecraftskins.com/profile/4569046/s6durileht

Keri üles