Jäta menüü vahele

Kaitseväelased asuvad koostöös liitlasüksustega harjutama talvist sõjapidamist

Pea 1400 kaitseväelast, kellest lõviosa moodustab liitlaste lahingugrupi ja Scoutspataljoni sõdurid, võtab osa kaitseväe keskpolügoonil toimuvast õppusest Talvelaager, kus pannakse proovile nii vormikandjate endi kui rasketehnika võimed karmides Eesti talveoludes.

“Scoutspataljoni ja Kaitseliidu sõdurite vastutegevus ja Eestimaa talvine ja keeruline maastik pakuvad liitlaste lahingugrupile rohkelt väljakutseid ja ainulaadset õpikeskkonda,” ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Andrus Merilo. “Talvelaager kahtlemata arendab Ühendkuningriigi, Prantsuse ja Eesti sõdurite ja nende ülemate oskusi: õppusel saavad osalejad selgeks kuidas talvistes oludes säilitada isikkoosseisu võitlustahet ja raskete lahingumasinate lahinguvõimet ning õpivad kuidas kõige tõhusamalt ründe- ja kaitsetegevusi planeerida ja ellu viia.“

“Alates meie saabumisest septembris oleme pannud suurt rõhku lahingugrupi võimekuse suurendamisele ning integreerimise ja koostegutsemisvõime arendamisele oma liitlastega,” ütles liitlaste lahingugrupi ülem kolonelleitnant Simon Worth. “Lahingugrupp on teinud läbi rea õppuseid, mis on valmistanud meid ette tegutsemiseks talvistes ilmaoludes. See võimaldab meil edukalt õppusel Talvelaager osaleda Eesti 1. jalaväebrigaadi koosseisus ja demonstreerida meie tehtud edusamme.”

Õppusel Talvelaager (Winter Camp) osalevad Briti ja Prantsuse sõdurid liitlaste lahingugrupist, kes on allutatud 1. jalaväebrigaadile ja harjutavad koostöös Eesti sõduritega erinevatel soomuki-, jalaväe-, planeerimis-, pioneeri- ja suurtükiväe harjutustel.

29. jaanuarist algava õppuse raames viiakse läbi lahinglaskmisi, tankitõrje harjutusi, jalaväepatrulle ja pioneeriülesandeid, mis kulmineeruvad rünnaku- ja kaitseõppuse sarjaga “Force on force” kus Scoutspataljoni ja Kaitseliidu sõdurid etendavad liitlaste lahingugrupile vastast.

Tänavune õppus Talvelaager hõlmab endas ka maa- ja õhuväe vahelist koordineerimist. Nimelt hetkel NATO õhuturbemissiooni raames Ämari lennubaasis paiknevad Belgia õhujõudude hävitajad F-16 pakuvad õhutoetust tõhustades seeläbi ka õhutulejuhtide väljaõpet kelle ülesandeks on tellida õhurünnakuid, sidudes nii omavahel kokku kahe väeliigi tegevused. Lisaks on kaasatud ka õhuväe kopter.

Keri üles