Jäta menüü vahele

Kaitseväelased harjutavad koos liitlastega talvist sõjapidamist

Üle 600 kaitseväelase Scoutspataljonist, liitlaste lahingugrupist, luurekompaniist ja õhuväest on alates pühapäevast kaitseväe keskpolügoonil õppusel Talvelaager testimas ning arendamas pataljoni allüksuste talvise sõjapidamise oskuseid.

„Scoutspataljon on lahingvalmis üksus olenemata aastaajast ning kellaajast, mistõttu on väga oluline kinnistada ja parandada meie võitlejate oskuseid tegutsemaks ka kõige keerulisemates tingimustes, mida tänavune nädal meile lahkelt pakub – üle põlve ulatuv lumi, krõbedad miinuskraadid ja libedad teed seavad nii sõduritele kui masinatele ainulaadsed väljakutsed,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija.

Tänavusel Scoutspataljoni õppusel Talvelaager on Scoutspataljoni kompaniidele allutatud liitlasüksuste tanki- ja pioneeriüksus, kes on õppuse raames arendamas kõikide tasemete ülemate sõjalist mõttemaailma. „Eesti kaitsmisel oleme tegutsemas ühtse rusikana ning seetõttu on tähtis juba rahuajal osata mõelda operatsioone planeerides nii sellele, kuidas parimal viisil integreerida liitlaste pakutavaid võimekusi erinevate tasemete üksuste plaanidesse, aga ka sellele, kuidas neutraliseerida rasketehnika nõrkusi,“ lisas kolonelleitnant Aija.

Liitlaste lahingugrupi ülem kolonelleitnant Jim Handfield tõi esile, et Tapal teenivate Ühendkuningriigi liitlasüksuse jaoks on õppus oluline kolmel põhjusel. „Esiteks, olles osa Eesti kaitsmisplaanist, peavad meie sõdurid olema edukad ka väga nõudlikes talvetingimustes. Teiseks, koostalitlusvõime arendamine eeldab pidevat koosharjutamist, et lihvida erinevates tingimustes kasutatavaid protseduure ning kolmandaks, minu sõdurid saavad tänu harjutamisele nende jaoks tundmatutes karmides oludes teadmisi enda võimetest ja usku, et nad saavad hakkama igas olukorras.“

Õppuse Talvelaager esimesel päeval toimus pataljoni kokkuharjutamine, kus Scoutspataljoni kompaniidele etendasid vastasüksust nii liitlaste lahingugrupi kui pataljoni enda kaitseväelased. Tänasest on liitlasüksused allutatud kompaniidele ning kuni neljapäevani toimub talvistes oludes sõdimise harjutamine rühmatasemel. Õppus kulmineerub neljapäeval ja reedel toimuvate lahingutega, kus pataljoni kompaniid ja nende koosseisus tegutsevad luurekompanii ja Ühendkuningriigi kaitseväelased harjutavad konventsionaalset lahingutegevust üksteise vastu võideldes.

Fotod

Keri üles