Jäta menüü vahele

Kalevi jalaväepataljon käis spordiselts Kalevit 120. sünnipäeva puhul õnnitlemas

Kalevi jalaväepataljon käis 16. juunil Kalevi spordistaadionil õnnitlemas Eesti Spordiselts Kalevit nende 120. sünniaastapäeva puhul. „Alati on oluline vaadata tagasi juurte juurde, kust me pärineme ja kes me oleme – soovime õnne Kalevi spordiseltsile ja kõigile kalevlastele,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Ain Tiidrus. Kalevi jalaväepataljoni juured ulatuvad 1918. aasta …

Kalevi jalaväepataljon käis 16. juunil Kalevi spordistaadionil õnnitlemas Eesti Spordiselts Kalevit nende 120. sünniaastapäeva puhul.

„Alati on oluline vaadata tagasi juurte juurde, kust me pärineme ja kes me oleme – soovime õnne Kalevi spordiseltsile ja kõigile kalevlastele,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Ain Tiidrus.

Kalevi jalaväepataljoni juured ulatuvad 1918. aasta detsembrisse kui Eestimaa Spordi Selts Kalevi ja Leopold Tõnsoni eestvedamisel formeeriti Kalevlaste Maleva pataljon, mis on Kalevi jalaväepataljoni eelkäijaks.

120. juubeli puhul kinkis Kalevi jalaväepataljon spordiselts Kalevile jalgrattamaketi, mis sümboliseerib seltsi pikka ajalugu. 1901. aastal asutati Jalgrattasõitjate Selts Kalev, mis esimestel aastatel tegeles peamiselt jalgrattaspordi ja uisutamisega ning millest 1913. aastaks kasvas välja Eestimaa Spordi Selts Kalev.

Pärast õnnesoovide edastamist liiguti Rahumäe kalmistule, kus asetati pärg langenud kalevlaste mälestuskivile.

1940. aastal saadeti Kalevlaste Maleva pataljon laiali ning 2009. aasta 1. jaanuaril taastati Kalevi jalaväepataljon kiirreageerimisüksusena 1. jalaväebrigaadi koosseisus. Kalevi jalaväepataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud manööver- ja toetusüksusi.

GALERII

Keri üles