Jäta menüü vahele

Kalevi jalaväepataljoni erialakursused kulmineerusid laskmistega Sirgalas

Käesoleval nädalal näitas pea 200 ajateenijat Kalevi jalaväepataljonist ja tankitõrjekompaniist Sirgalas toimunud laskelaagris nii oma oskusi erialarelva käsitsemisel kui erinevates olukordades sihtmärke tabades.

„Sõdureid õpetanud tegevväelased ja praegu reservis olevad jaanuarikutse sõdurid tegid oma tööd hästi – vajalikud teadmised, oskused ja drillid on sõduritel hästi omandatud. Hoolimata sellest, et teooria ja praktika vahele jäi pea kahenädalane puhkus. Lasud olid täpsed ning ohutustehnilisi vigu ei esinenud,“ ütles laskeharjutuse juht leitnant Aleksei Gussev jäädes kursuslaste sooritustega rahule.

„Lõpuks reaalselt anda sihtmärkide pihta valangutega tuld tekitab emotsiooni, mida on väga raske kirjeldada ning sellest, kui kõrgel on meil praegu adrenaliin ning mida me tunneme, saab aru vaid sama teed käinud sõdur,“ ütles laskeharjutustel osalenud reamees Kener Sumlast, kellest saab järgmisest nädalast tankitõrje meeskonnaülem-kuulipildur.

Kalevi jalaväepataljoni erialakursused algasid novembri lõpus ning järgmisel nädalal alustatakse juba allüksuste kokkuharjutamisega esmalt jao-, seejärel rühma- ja kompaniitasemel.

Kalevi jalaväepataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

Fotod

Keri üles