Jäta menüü vahele

Kalevi jalaväepataljoni poolt korraldatud nooremallohvitseride kursus rändas Ida-Virumaa ajaloolistes paikades

Kolmapäeva varahommikul alanud Kalevi jalaväepataljoni korraldatud nooremallohvitseride kursuse lõpurännak möödus talvistes oludes. Ligi 50 kilomeetri pikkusele rännakule startis pea 120 osalejat erinevatest 1.jalaväebrigaadi üksustest.

„Arvestades sadama hakanud lund, mis raskendas liikumist, olid õppurid väga tublid ja vastupidavad,“ ütles kursuse ülem kapten Aleksei Gussev Kalevi jalaväepataljonist.

Rännakul oli vaja läbida kuus kontrollpunkti. Üks kontrollpunkt oli seotud sõjalise oskusega – automaadist laskmisega – ning ülejäänud viis tutvustasid kursuslastele Ida-Virumaaga seotud ajaloolisi sündmusi. Tutvuti 1919. aastal toimunud Utria dessandi asukohaga ja Sinimägede muuseumis tutvustati II maailmasõja ajal Eesti pinnal toimunud lahingutes kasutatud relvastust. Samuti peatuti Vaivara rahvamaja varemete juures, mis oli Sinimägede lahingute ajal saksa sõjaväe haigla ja saadi teada, et sealsamas on elanud 1921-1940 Eesti Vabariigi riigisekretäriks olnud Karl Johannes Terras. Rännak lõppes ajaloolises Toila Oru pargis. 

„Rännak oli teistsugune kui kujutasime. Punktides korraldatud ajaloo tunnid olid väga huvitavad, kuna ajalugu meile meeldib. Kõik oli hästi lahti seletatud ja oli lahe, et just nendes kohtades toimusid reaalsed sündmused, millest meile räägiti. Rännak oli lõpukilomeetritel raske, kuid iseendast tuli vaimselt võitu saada. Aitasime ja motiveerisime teineteist ning see viis edasi. Kui nooremseersandi pagunid kätte anti, oli väga võimas olla,“ ütlesid värsked nooremallohvitserid Sten Roots ja Kalle Sarapik Kalevi jalaväepataljonist.

Kalevi jalaväepataljon on 1. jalaväebrigaadi allüksus, mille ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

GALERII

Keri üles