Jäta menüü vahele

Kalevi jalaväepataljoni reservväelased harjutasid staabitööd

Reedel, 2. detsembril lõppes Kalevi jalaväepataljonis viis päeva kestnud reservõppekogunemine, mille raames viidi pea kahekümnele reservväelasele läbi täiendav sõjaline väljaõpe.

„Meie reservväelased on eeskujulik näide reservteenistusest ja kodanikuks olemisest. Nad aitavad meil hoida ja tõsta lahingvalmidust ning valmistuda eesolevateks õppusteks,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem major Argo Sibul.

Reservväelased õppisid nädala vältel otsuse vastuvõtmise protsessi ja staabitöö protseduure. Nende kaasamine staabitöösse annab võimaluse avardada silmaringi, kuidas otsuseid tehakse ja ise sellest protsessist osa saada. Nii harjutati erinevate analüüside tegemist ja käidi maastikuluurel tulevaste õppuste tarbeks.

„Viimase aasta jooksul on kaitsetahe tõusnud ja tekkinud arusaam oma rollist selle juures. Tulingi seda siia täitma. Reservõppekogunemine on hästi korraldatud ja tegevust on kogu aeg,“ ütles reservväelane lipnik Eerik Toom, kes tuli kohale Inglismaalt, kus töötab tootejuhina tehnilistes firmades.

Kalevi jalaväepataljon on 1. jalaväebrigaadi allüksus, mille ülesandeks on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

Keri üles