Jäta menüü vahele

Karl-Erik Taukar ajateenistusest: „Harva oli selliseid päevi, kus tundsin, et väljaõpe polnud põnev”

Muusik Karl-Erik Taukar meenutas värskes Sõdurilehe podcasti episoodis oma ajateenistust nooremallohvitserina ning jagas tulevastele kutsealustele näpunäiteid. Lisaks sai uue vormi üks tema varasematest hittidest.

Sõduri seiklusi metsalaagrites võrdles Taukar saates naljatades kallite ekspeditsioonidega maakera ekstreemkohtadesse. „Inimesed ju tihtipeale ostavad selliseid matku või ekspeditsioone endale kalli raha eest. Ja siis ühel hetkel sa mõtled seal, kas või Kilimanjarol, et ma olen idioot, et ma maksan sellise asja eest,“ ütles Taukar metsalaagrit meenutades, kus tal ootamatu öökülmaga riided keha külge jäätusid.

Karl-Erik Taukar on kindel, et kaitsevägi ei vasta nõukaaegsetele kõlakatele lehtede roheliseks värvimisest ning leiab, et just huvi ülesnäitamine tagab parema kogemuse. „Natukene on ka see kaitsevägi selline, milliseks sa ta ise kujundad. Kui üritada teha nii vähe kui võimalik, siis tõenäoliselt võib ka väljaõpe natukene igav olla.“

Oma sõdurielu meenutades tunnustas Taukar lisaks väljaõppele ka võitluskaaslasi, kellega koos raskusproovid läbi tehti. „Väga harva oli selliseid päevi, kus sa tunned, et väljaõpe polnud põnev. Minu meelest oli see alati kihvt,“ ütles ta ja lisas, et mitu ajateenistuses saadud head sõprussuhet on kümneaastasele ajaproovile hästi vastu pidanud.

Sõdurilehe podcasti episoode saab kuulata Spotifys, YouTube-s, Google Podcasts ja Apple Podcasts keskkondades. Saadetesse kutsutakse külla inimesi, kes peagi tulevad, on praegused või on neist saanud juba endised ajateenijad. Vesteldakse sellest, mis toimub sõduri elus, kasarmus, metsalaagrites ja õppustel.

Sõdurileht on 1994. aastal loodud kaitseväe ametlik häälekandja, kus kajastatakse riigikaitsjate teenistust nii sõnas kui pildis. Kaitseväe siselehena alguse saanud kanal toimib praegu ka Facebookis ja YouTube-is, kus on uudistamiseks kokku üle 1800 videoloo. Kanalite sisuloojateks on enamasti küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskuse ajateenijad.

GALERII

Keri üles