Jäta menüü vahele

Kevadtormi aladele lähedal olevad elanikud jäid õppusega rahule

Täna lõpeb kaitseväe õppuse Kevadtorm õppelahingute etapp Lääne- ja Ida-Virumaal. Nädal pakkus kohalikele elanikele nii linna- kui metsalahinguid, mis tõi suuremale osale elanikkonnale põnevat vaatemängu kui kaasaelamist.

„Täna hommikul nad tulid. Eile käisid juba ennem küsimas, kas võivad siia tulla. Tahavad siin mänge teha. Täitsa normis poisid. Viisakad,“ ütles Kotinuka küla elanik August Laansalu, kelle majapidamisest mõnesaja meetri kaugusel on oma varitsuskoha sisse seadnud kaitseväelased. „Nad on seal metsas. Ma ei näegi neid üldse. Autod ainult paistavad välja aga mehi pole kuskil näha.“

Ta tõdeb, et suuremat lärmi toimuv õppus endaga kaasa pole toonud. „Ainult need lennukid. Need muudkui siin igal pool tiirutavad. Eile ja täna.“

Ka teisipäeval Sillamäel maha peetud linnalahing möödus sealse linnapea Tõnis Kalbergi sõnul ilma probleemideta.

„Linn seadis omalt poolt õppuste toimumiseks tingimused, mis tähendab siis seda, et õppuste ajal tuleb linna keskkonda säästvalt suhtuda. Kõiki meie poolt esitatud nõuded täideti. Midagi linnas ei juhtunud. Praegu tegime ülevaatusi ja praeguseks ei ole veel midagi tuvastanud,“ ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg tõdemusel, et juba õppuste eel tehti linnas ka head teavitustööd, mis levis nii interneti kui kohalike lehtede kaudu. „Väga hea eeltöö oli,“ lisas Kalberg.

Linnapea ütleb ka, et kohalike elanike poolt pole linnavalitsusse probleemide ega nurinatega pöördutud. „Pigem on paljud väljendanud head meelt, et oli palju liikumist. Lastel oli huvitav vaadata. Said kaitseväelastega koos pilti teha.“

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi.

Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dQKFc09UKyE

Keri üles