Jäta menüü vahele

Kevadtormi joonistusvõistlusel osales ligi pooltuhat õpilast

Tänavu laekus Harju- ja Lääne-Virumaa kooliõpilastelt 483 joonistust 21 koolist, sellest 120 pilti joonistasid Kehra gümnaasiumi õpilased. Kaitsevägi korraldab igal aastal Kevadtormil joonistusvõistluse, kuhu ootab osalema õppuse piirkonna koolide õpilasi.

 

Kaitseväelased hindasid võitlusele esitatud töid neljas vanusegrupis: I grupp 1.-3. klass, kus võitjaks osutus Adelina Genno Kehra gümnaasiumi 1.c  klassist; II grupp 4.-6. klass, kus parim oli Christin Ly Andresen Kehra gümnaasiumi 5. b klassist; III grupp 7.-9. klass, mille võidutöö autoriks oli Renet Roosi  samuti Kehra gümnaasiumist 7. b klassist ja IV grupp 10.-12. klass, mille parim oli Geido Rekkaro Loo keskkooli 11. klassist. Joonistusvahendite kasutamise osas piirangud polnud ja autoreil oli täielik valikuvabadus. Võistluse žürii andis välja ka kaks eriauhinda. Kaitseliidu tunnustuse sai Kolga keskkooli 6. klassi õpilase Siim Marani töö ning õppuse Kevadtorm tsiviil-militaarkoostöö meeskond tõstis esile Kehra gümnaasiumi 7.c klassi õpilase Liisa Mituse loomingu.

 

Võistluse läbiviimise eest seisis hea õppuse Kevadtorm tsiviil-militaarkoostöö meeskond. Joonistusvõistluse parimaid premeeritakse Kaitseliidu üksuste Kevadtormi lõpurivistusel 24. mail Tallinna lauluväljakul. Auhindadeks on professionaalsed kunstitegemisevahendid ehitusettevõttelt Nordecon AS.

 

„Kevadtormi joonistusvõistlus oli juba kaheksandat korda ja on igal aastal olnud samal teemal „Eesti kaitsevägi õppusel“. Väga huvitav on vaadata, kuidas lapsed seda kujutavad. Nende tööd on head, milles kohati on tunda lausa kunstniku kätt. Ka kaitseväelastele on need väga meeldinud,“ ütles major Toomas Luman Kevadtormi tsiviil-militaarkoostöö grupist.

 

9.-25. maini vältav Kevadtorm viiakse läbi peamiselt kaitseväe keskpolügooni aladel Kuusalu vallas ja Kadrina valla loodeosas. 21.-23. mail liiguvad üksused keskpolügoonilt läbi Tapa, Albu ja Aegviidu valla Anija valda. Õppus hõlmab ka Jõelähtme ja Raasiku valda ning Loksa ja Tallinna linna. Õppusel osalevad ka merevägi ning liitlaste üksused Ühendkuningriigist, Belgiast ja Lätist, Leedust ja Poolast. Kevadtorm lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil.

Keri üles