Jäta menüü vahele

Kevadtormi lahingud jõudsid Tapale

Täna jõudsid kaitseväe aasta suurima õppuse Kevadtorm õppelahingud Tapale, kui 1. ja 2. jalaväebrigaadi üksused harjutasid koos liitlastega ründe- ja kaitselahinguid.

„Rünnak näeb välja selline, et me liigume vastase positsioonide lähedale võimalikult hajutatult,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Ranno Raudsik enne õppelahingute algust. „Me üritame nendega kiiresti tegeleda, nad ära hävitada ja liikuda vastase põhipositsioonidele selliselt ligi, et me tuleks võimalikult ootamatust suunast. Me tahame neid üllatada ja seejärel hävitada.“

Õppuse stsenaariumi järgi ründas Scoutspataljon Tapa linna lõunast kogu pataljoni koosseisuga kasutades kõiki soomusüksuse eeliseid. Nende rünnakut asusid ettevalmistatud kaitsepositsioonidel tõrjuma Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad.

Kolonelleitnant Raudsiku sõnul on Kevadtorm Scoutspataljonile oluline õppus, sest see võimaldab soomusüksustega harjutada sellisetel maastikel ja kohtades, kus nad seda igapäevaselt teha ei saa. „Tsiviilmaadel harjutamine on harukordne võimalus ning me kasutame seda maksimaalselt ära,“ lisas kolonelleitnant Raudsik.

Hetkel on õppusel Kevadtorm käimas harjutuse kõige aktiivsem faas, mis kulmineerub kaitseväe keskpolügoonil toimuvate õppelahingutega.

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist, kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui ka liitlasriikide sõdurid. Esmakordselt juhib õppust eelmisel aastal loodud diviis.

 

Fotod

Keri üles