Jäta menüü vahele

Kevadtormile saabusid esimesed liitlaste lennuvahendid

Täna maandusid Ämari lennubaasis USA maaväe neli kopterit AH-64 Apache ja kaks kopterit UH-60 Black Hawk ning hiljem ühineb kopterisalgaga veel kolmas Black Hawk, et osaleda õppusel Kevadtorm.

„Ka Eesti õhuväe jaoks on selleaastane Kevadtorm juba alanud, sest eilsest kuni homseni lihvitakse Ämaris lennubaasi kaitsmist. Lähipäevil võib meie teedel märgata õhuväe passiivradari kolonni liikumist. Aktiivset lennutegevust võib näha aga alates järgmise nädala algusest,“ ütles õhuväe staabi ülem kolonelleitnant Toomas Susi.

Kevadtormile saabunud kopterid kuuluvad USA maaväe 10. lahinglennubrigaadi, mis NATO idaserva kindlustava operatsiooni Atlantic Resolve raames baseerub Läti õhuväe Lielvarde lennubaasis. Alanud õppuse käigus harjutatakse tihedat koostööd Eesti maaväe üksustega.

Kopter UH-60 Black Hawk on mitmeotstarbeline – teda kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks. Reaktiivmürskude, rakettide, pommide ja kuulipildujatega varustatuna on ta aga ka tõhus ründevahend.

Ründekopter AH-64 Apache on toodetud firma Boeing poolt ning on mõeldud eelkõige maapealsete sihtmärkide ründamiseks. Ta on relvastatud 30mm pardakahuriga, reaktiivmürskude ning õhk-maa ja õhk-õhk rakettidega.

Kevadtormi ajal on lennuamet kehtestanud ka erinevatel aegadel ja piirkondades mehitamata õhusõidukite lennutamise keelu, et tagada ohutus. Lennukeeluala on kehtestatud 9. – 13. ja 18. – 21. maini Sonda, Roela ja Tudu vahelisel alal; 15. ja 16. mail Oru ja Viivikonna alal ning 22. – 24. maini kaitseväe keskpolügoonil.

 

 

Keri üles