Jäta menüü vahele

Kindral Martin Herem osales Balti mere julgeoleku konverentsil

Teisipäeval, 28. novembril osales Eesti kaitseväe juhataja kindral Martin Herem Stockholmis peetud Balti mere julgeoleku konverentsil, mis keskendus Põhja-Euroopa julgeolekuolukorrale ja piirkondlikule kaitsekoostööle.

Kindral Herem rõhutas oma sõnavõtus kaitse tähtsust. “Venemaad ei ole võimalik heidutada. Peame keskenduma kaitsele ja selle ülesehitusele. Selleks on vajalik kiirendada kaitsetööstust, koolitada rohkem sõdureid Euroopas ja muuta kaitseplaneerimine ning hanked kiiremaks. Õppused peavad keskenduma plaanide harjutamisele, et olla valmis tegelikeks olukordadeks ja tuvastada võimalikud kitsaskohad,“ ütles kindral Martin Herem.

Konverents keskendus Rootsi ja Soome NATO liikmelisuse mõjule Põhja-Euroopa julgeolekule, samuti Venemaa agressioonile Ukrainas ja selle mõjule piirkonnas. Lisaks arutati Balti mere, Arktika ja Põhja-Atlandi piirkonna julgeolekuküsimusi ning käsitleti NATO strateegilise kontseptsiooni rakendamist, suurõppuste õppetunde ja piirkondlikku kaitsekoostööd.

Balti mere julgeoleku konverents toimus viiendat korda ja selle korraldajateks olid Rootsi kaitsejõud koostöös Põhjamaade Nõukoguga.

 

Keri üles