Jäta menüü vahele

Kindralleitnant Herem: NATO on õigel teel – tugevdatud kaitsevõimekus on tänases julgeolekukeskkonnas hädavajalik

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem osales sel nädalal Brüsselis toimunud NATO sõjalise komitee kohtumisel, kus liitlasriikide kaitsejõudude juhatajad arutasid globaalse julgeolekuolukorra ja NATO kaitse- ja heidutusmeetmete arengu teemadel.

„Mul on väga hea meel tõdeda, et tänases pingelises julgeolekukeskkonnas jagavad liitlased ohuhinnangut ning NATO kaitsevägede juhatajad on keskendunud riikide individuaalse ning alliansi kollektiivse sõjalise valmiduse tagamisele,” ütles kindralleitnant Herem. „NATO tugevdab ning parendab enda plaane, vägesid ja juhtimisstruktuure, et olla valmis vastama ükskõik millisele ohule. Kõik see sai alguse juba varem, kuid Venemaa järjest agressiivsem käitumine kinnitab taas kord, et me oleme ainuõigel teel – tugev kaitsevõimekus on hädavajalik.“

Sõjalise komitee kohtumisel arutati NATO uue strateegilise kontseptsiooni arendamist, Euro-Atlandi regiooni heidutuse- ja kaitsekontseptsiooni ning NATO vägede võimekuste ja protseduuride arendamist digitaalsel ajastul. Samuti andsid sõjalisele komiteele ülevaate oma riigi julgeolekuolukorrast ja kaitsereformide arengutest Ukraina ja Gruusia kaitsevägede juhatajad.

NATO sõjaline komitee on NATO kõrgeim sõjaline juhtorgan, kuhu kuuluvad kõikide liikmesriikide kaitseväe juhatajad. Komitee ülesanne on NATO sõjalise poliitika ja strateegia väljatöötamise juhtimine, suuniste andmine NATO strateegilistele väejuhatustele ning poliitiliste juhtstruktuuride nõustamine sõjalistes küsimustes.

Keri üles