Jäta menüü vahele

Kindralleitnant Martin Herem kohtus Ämaris Belgia kaitseväe juhatajaga

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem kohtus eile Ämari lennubaasis Belgia kaitseväe juhataja admiral Michel Hofmaniga, kes tuli tutvuma Balti riikide õhuruumi turvava Belgia üksuse tegevusega Eestis.

 „Mul on rõõm tõdeda, et koostöö Eesti kaitseväega on suurepärane. Oleme uhked, et saame võtta osa NATO õhuturbe missioonist ning panustada Balti riikide julgeolekusse,“ ütles Belgia kaitseväe juhataja admiral Michel Hofman.

Belgia õhuväe lennukid olid esimesed, mis asusid 2004. aastal turvama Balti riikide õhuruumi. Belglaste käimasolev õhuturbe rotatsioon algas tänavu 2. detsembril, kui Ämarist baltikumi õhuruumi turvanud Itaalia õhuväelased andsid vastutuse üle oma Belgia kolleegidele. Varasemalt on Belgia õhuvahendid paiknenud õhuturbe missioonil Ämari lennubaasis kahel korral – 2016. ja 2017. aastal.

„Belgia on panustanud Eesti ja regiooni julgeolekusse ka varem ning ma tänan meie häid liitlaseid nende tegevuse eest,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. „Meie tänane kohtumine andis hea võimaluse tutvustada ka Eesti kaitsevalmidust ning meie perspektiivi tänases julgeolekukeskkonnas valitsevate ohtude osas.“

Belgiat ja Eestit ühendab aastate pikkune kaitsekoostöö. Eesti merevägi on alates 1998. aastast koolitanud oma ohvitsere Belgia-Hollandi miinisõja koolis. Belgia kaitseväelased on 2014. aastast osalenud õppusel Kevadtorm ja 2017. aastal ühines Belgia Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega. 2019. aastal teenis belglaste 300-liikmeline jalaväeüksus Tapal NATO lahingugrupi koosseisus. 

Keri üles