Jäta menüü vahele

Kindralmajor Herem: koostöös Poolaga on meil lähitulevikus merekaitse osas palju ära teha

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem kohtus sel nädalal Varssavis Poola kaitseväe juhataja kindral Rajmund Andrzejczakiga, kellega arutati regionaalse koostöö võimalusi ning tulevikusuundi.

„Meil on oma Poola kolleegidelt rohkesti õppida. Väga tihti oleme käinud tarkust toomas kaugemalt, nägemata, et see tarkus ja oskused on olemas ja meile kättesaadavad meie naabri ja hea sõbra juures siinsamas Läänemere ääres,” ütles kindralmajor Herem ning lisas, et Eesti ja Poola üks lähedasemaid kokkupuutepunkte on Läänemeri ning on koos Poola kaitseväe juhatajaga arvamusel, et see on valdkond, kus ühiselt on võimalik merekaitse osas lähitulevikus palju ära teha.

Kohtumisel arutleti ka regiooni julgeolekuolukorra üle, samuti koordineerisid kaitsevägede juhtajad seisukohti NATO ja Euroopa Liidu valdkonnas ning leppisid kokku edasised sammud praktilise koostöö tegevustes.

NATO-ga liitumise protsessis oli Poola üks suurimaid Balti riikide toetajaid. Kaitsealane koostöö Eesti ja Poola vahel on suurenenud iga-aastaselt, ühiselt osaletakse NATO koolitustel ja õppustel. Poola kaitseväe üksused on regulaarselt osalenud kaitseväe iga-aastasel õppusel Kevadtorm, samuti on Poola õhuvägi panustanud oma lennukitega Balti riikide õhuturbemissiooni.

Keri üles