Jäta menüü vahele

Küberväejuhatuse lahtiste uste päev meelitas Ämarisse ligi 600 külalist

Eile ja täna oli Ämari linnakus küberväejuhatuse lahtiste uste päev, mida külastas ligi 600 lasteaialast ja koolinoort.

„Lahtiste uste päevade korraldamine on meile väga oluline sündmus,“ ütles küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Taavi Otsalainen. „See tugevdab üksuste ühtekuuluvustunnet ja aitab laiemalt kaitseväge, sealhulgas küberväejuhatust, avalikkusele tutvustada.“

Lahtiste uste päevadel tutvustasid küberväejuhatuse kaitseväelased külalisetele sõduri varustust, tehnikat, relvastust ning näitasid kasarmuid ja sõdurite igapäevaelu. Maitsta sai ka sõdurisuppi.

Kokku olid kaitseväelased Ämari linnakusse üles seadnud 11 näitusepunkti ja töötuba, kus oli võimalus aktiivselt kaasa lüüa. Näiteks näitasid strateegilise kommunikatsiooni keskuse kaitseväelased, kuidas nad iga päev sündmusi kajastavad ja pildile püüavad või otseülekannet teevad, ning küber- ja infooperatsioonide keskuse võitlejad tutvustasid küberkaitse maailma. Kõik huvilised said end proovile panna ka näo maskeerimisel ja lasketiirus, tutvuda meditsiini- ja päästemeeskondadega ning lisaks kasarmutele ka välilaagriga. Lahtiste uste päevadel järgiti riigis kehtivaid koroonaviiruse levikut ennetavaid meetmeid.

Ämari linnakus pidasid küberväelased lahtiste uste päevi esimest korda, sest staabi- ja sidepataljon kolis sinna Filtri linnakust Tallinnas aasta alguses. Küberväejuhatus korraldab lahtiste uste päevi kord aastas.

GALERII

Keri üles