Jäta menüü vahele

Kuperjanovi jalaväepataljoni parameedikud toetasid võitlust koroonaviirusega

Eile lõppes Kuperjanovi jalaväepataljoni parameedikute teine rotatsioon Lääne-Tallinna keskhaiglas, kus nad toetasid nii erakorralise meditsiini- kui koroonaosakondades töötavat personali.

Lääne-Tallinna keskhaigla õendusjuhi Aivi Kaburi sõnul jäid kõigi osakondade töötajad ajateenijatest parameedikute tööga väga rahule ning neist oli personalile palju abi. „Suur tänu abi ja toetuse eest! Sellised noored on uhkusega meie tulevik,“ ütles Kabur.

Esimene kümneliikmeline vahetus parameedikuid alustas Lääne-Tallinna keskhaiglas tööd 25. märtsil ning toetas meedikuid kuni 1. aprillini, kui teine rotatsioon nad välja vahetas. Eile lõpetas ka teine vahetus enda töö ning pöördus tagasi väeossa, kus jätkub nende sõjaline väljaõpe.

Erinevates osakondades abis olles said parameedikud haigla personali toetada nii erinevate meditsiiniliste protseduuride juures kui ka patsientide transportimisel ja haigete hooldamisel.

Kuperjanovi jalaväepataljoni parameedikute saatmine Lääne-Tallinna keskhaiglasse on osa meetmetest, kuidas kaitsevägi saab COVID-19 kriisis tervishoiusektorit toetada. Selleks lisati parameedikute õppekavadesse lisaks korralisele praktikale ka täiendava praktika läbimise võimalus ja sõlmiti praktikabaaside lepingud erinevate haiglatega. Kaitseväe parameedikud on juba käinud või minemas appi ka teistele suurematele haiglatele: Ida-Viru keskhaigla, Tartu Ülikooli kliinikum, Põhja-Eesti regionaalhaigla ning Järvamaa haigla.

Kõik koroonakriisis tervishoiuasutusi toetavad kaitseväe parameedikud on COVID-19 vastu vaktsineeritud.

Keri üles